no-img
گزارش فایل

دانلود كارورزي با موضوع طراحی فعالیت یادگیری


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود كارورزي با موضوع طراحی فعالیت یادگیری
امتیاز 1.00 ( 1 رای )دانلود كارورزي با موضوع طراحی فعالیت یادگیری">
zip
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶
3000 تومان
2 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود كارورزي با موضوع طراحی فعالیت یادگیری


گزارش کارورزی دانشگاه فرهنگیان با موضوع طراحی فعالیت یادگیری

گزارش کارورزی تمرین معلمی(2)

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل36صفحه

مقدمه :

آموزش اثر بخش نیازمند آن است که معلمان در طول دوره آموزشی در معرض تجربیات متنوع و غنی قرار گرفته و قادر به مطالعه ، تصمیم گیری و ارزیابی نتایج تصمیمات در موقعیت های پیچیده آموزشی و تربیتی مبتنی بر یافته های علمی و پژوهشی باشند.

برنامه کارورزی فرصت به تجربه گذاشتن آموخته ها و گفت و گو برای تعدیل ، تعمیق تجربیات و توسعه ی شایستگی های حرفه ای را فراهم میکند . این فرایند از مشاهده تاملی آغاز و به درس پژوهی در سطح مدرسه و کلاس درس جهت کسب مهارتهای یادگیری مادام العمر و قرار گرفتن در چرخه توسعه حرفه ای مداوم ختم میشود .مطالعه مسائل آموزشی ـ تربیتی در سطح کلاس درس و مدرسه زمینه ساز عمل مستقل حرفه ای معتبر و کسب تجربیات دست اول است . فرصتهای یادگیری تدارک دیده شده باید امکان تلفیق نظر و عمل تربیتی را در موقعیتهای واقعی ، برای یافتن راه حلهای قابل دفاع (با پشتوانه نظری و پژوهشی ) جهت پاسخ به مسئلهای آموزشی و تربیتی تدارک ببیند.

در برنامه کارورزی دانشجو با درک مبانی نظری قادر خواهد بود تصمیمات اتخاذ شده در موقعیتهای تربیتی ـ آموزشی را با ارائه شواهدی از پژوهشها ـ یافته های علمی پشتیبانی نموده و نشان دهند که چگونه این تصمیمات در برنامه ریزی ، اجراو ارزیابی برای حمایت از یادگیری دانش آموزان از پشتوانه نظری لازم برخوردار است

آموزش نیز نوعی برقراری ارتباط میان آموزگار و دانش آموز است و تا زمانی که ارتباطی منطقی چه از جهت کلامی و چه از جهت منطقی بین آموزگار و دانش آموز برقرار نشود فرایند آموزش و آموختن محال وغیر ممکن بوده و بی تردید به شکست می انجامد .آن چیزی که دانش آموزان را به فراگیری بیشتر وبهتر تشویق میکند،اشتیاق او برای حضور در کلاس درس و اطمینان از آزادی عمل در حین فراگیری است در این شرایط دانش آموز حضور در کلاس را آزادی تلقی میکند و برای حضور در کلاس مشتاق میشود.

بهترین روشهای آموزشی که میتواند بین معلم و دانش آموز ارتباط مطلوبی برقرار کند و به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کمک کند عبارتند از : آموزش گروهی ، آموزش مستقیم ، آموزش مستقل یا غیر وابسته و آموزش ترکیبی یا مختلط که در مورد هر یک از آنها در بخشهای بعدی توضیحاتی داده میشود.

فعالیتهای یادگیری فرصت هایی برای کسب تجربیات مستقیم ، ارزیابی و باز اندیشی درباره یادگیری است. ازانواع یادگیری که میتوان به آن اشاره کرد عبارتند از : درگیری تحصیلی ، مرور مباحث ، سنجش آموخته ها ، یادگیری مشارکتی ،مهارتهای تفکر ، طراحی تکلیف ، رفع بد فهمی ، رفع عقب ماندگی تحصیلی وارزشیابی از آموخته های دانش آموزان.

بسیاری از مسائل تعلیم و تربیت ، پیچیده و وابسته به زمینهاند دانشجو معلم در کارورزی با ترکیبی از این فعالیتهای یادگیری درگیر میشود که مسائل مختلف آموزشی را از ابعاد مختلف می بیند و برایش نوعی تجربه ی معلمی اتفاق می افتد.

دانشجو معلم باید برای انجام هر فعالیت یادگیری ، به تدوین برنامه ، مشخص کردن نحوه اجرای آن فعالیت و نیز ارزیابی آن بپردازد و با بازاندیشی درباره فعالیت یادگیری ، علت موفقیت یا عدم موفقیت خود را بیابد.

چگیده :

این مجموعه که شامل 8 فعالیت یادگیری می باشد که مربوط به کارورزی 2 رشته علوم تربیتی(گرایش ابتدایی و پیش دبستانی) است. در این مجموعه سعی شده است که تمامی فعالیت ها بر اساس درسنامه فعالیت های یادگیری کارورزی 2 تهیه و تنظیم شوند.

در این اثرهر فعالیت یادگیری شامل 4 بخش می شود:

  • تعریف فعالیت یادگیری
  • مقدمه فعالیت
  • جدول مراحل و گام های اجرایی فعالیت
  • نکات تکمیلی و توضیحی (نقشه مفهومی/جداول و نمودارها/مستندات و…)

و در پایان نیز منابع و ماخذ اورده شده است،  بیشتر انها کتاب های روش تدریس می باشند که در طراحی مراحل فعالیت های یادگیری از انها بهره گرفته شده است.

فهرست مطالب

 

فصل اول : پیشگفتار

مقدمه 4

چکیده 6

فصل دوم : فعالیت های یادگیری

درگیر نمودن دانش اموزان 7

رفع بدفهمی های دانش اموزان 11

مرور مباحث 17

یادگیری مشارکتی 1 .21

تقویت/بهبود عملکردهای عاطفی 24

طراحی فعالیت برای رفع عقب ماندگی های تحصیلی 27

یادگیری مشارکتی 2 .30

طراحی تکلیف یادگیری برای یکی از موضوعات درسی 33

منابع و ماخذ.37

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

3000 تومان – خریدads

دیدگاه ها


یک پاسخ به “دانلود كارورزي با موضوع طراحی فعالیت یادگیری

  1. man گفت:

    سلام
    ذکر کنید که این پروژه برای چه پایه ای انجام شده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *