no-img
گزارش فایل

دانلود كارورزي علوم تربیتی (پیش دبستان و دبستان)


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود كارورزي علوم تربیتی (پیش دبستان و دبستان)
zip
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود كارورزي علوم تربیتی (پیش دبستان و دبستان)


گزارش کارورزی دانشگاه فرهنگیان با موضوع علوم تربیتی (پیش دبستان و دبستان)

(کار پوشه کارورزی 4)

رشته تحصیلی :علوم تربیتی (پیش دبستان و دبستان)

 فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل27

مقدمه :

نظریه ی به سازی مدارس ، چندین سال است که توسعه یافته است، اما این ایده که مدرسه ای بسازیم که بتواند یادبگیرد، “مدارس به مثابه سازمان های یادگیرنده”، پس از ترویج نظریه سازمان یادگیرنده توسط پیتر سنگه  مورد توجه قرار گرفته است. او بر این باور است که “مدارس می توانند از نو بازسازی شوند و در فرایندی مداوم ، منظم و خود پایدار به سازی شوند”. به زعم او این مهم نه با دستور یا پیشنهاد، کنترل منابع یا نظارت و ارزشیابی نیروی انسانی، بلکه با “ترویج یادگیری” به معنی گسترش مهارت های بازبینی عملکردها و واکاوی پیش فرض های ذهنی معلمان و مشارکت آنها در تبین آرمان ، کسب آگاهی و توسعه ی صلاحیت های حرفه ای آنها ممکن است.

درس پژوهی مدل ژاپنی تبدیل مدارس به سازمان های یادگیرنده است. در دهه گذشته درس پژوهی نظر پژوهشگران آموزشی و کارگزاران به سازی آموزش و یادگیری در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. . درس پژوهی، پژوهش مشارکتی معلمان در مدرسه و کلاس درس است. این مدل پژوهش معلمان با بهره گیری از حلقه های کیفی پژوهش، آموزش و یادگیری، تلاش می کند معلمان را در فرآیند طرح سؤال، برنامه ریزی، عمل، مشاهده فعال، بازخورد و بازاندیشی، و یادگیری گردهم آورد و به تبادل نظر، تجربه، هم عملی و یادگیری از یک دیگر ترغیب سازد. این الگوی “پژوهش در آموزش و یادگیری” تأثیر زیادی بر پرورش حرفه ای معلمان، بهبود کیفیت تدریس، تداوم تغییر برای به سازی مدرسه، بهبود یادگیری دانش آموزان و جلب مشارکت فعال معلمان در تبین آرمان و برنامه عمل و اداره اثربخش مدرسه برای بازسازی آن به مثابه سازمان یادگیرنده دارد.

درس پژوهی الگوی عملی بازبینی مداوم الگوهای ذهنی و بازاندیشی مشارکتی عمل کارگزاران آموزشی و الگویی موثر برای بهبود مستمر آموزش در مدرسه محسوب می شود. درس پژوهی به مثابه روش نوین پژوهش در عمل  و هسته های کوچک تحول در آموزش، به گسترش پژوهش و تولید دانش حرفه ای در مدرسه کمک می کند. به علاوه بر فرایند یادگیری گروهی و به سازی مستمر (تدوین برنامه، اجرا، بازبینی و بازاندیشی، یادگیری و ترویج یافته ها) مبتنی است و فرصتی برای سهیم شدن کارگزاران آموزشی در تجربه های یکدیگر را فراهم می آورد.این مدل پژوهش درکلاس درس عملاً بر چرخه یادگیری گروهی، کیفی، مشارکتی و مداوم کارگزاران آموزشی شامل مراحل پنجگانه (تبین مساله، طراحی، عمل، بازاندیشی، و یادگیری) استوار است. ابتدا معلمان مسایل آموزشی را بررسی می کنند و سوالات پژوهش در کلاس درس را تبین می کنند. سپس طرحی برای انجام پژوهش مشارکتی خود پیشنهاد می کنند. آنگاه آن را به اجرا می گذارند و در عمل روند اجرا را به دقت مشاهده می کنند، سپس به ارزیابی و بازبینی فرآیندعمل انجام شده می پردازند. در این فرآیند، یادگیری معلمان از یکدیگر به صورت مشارکتی سازماندهی می شود ودر عمل، ظرفیت مدارس برای تولید و به کارگیری دانش حرفه ای در مدرسه و گسترش امکان تغییر خود پایدار و مستمر افزایش می یابد.

بیان و ضرورت و اهمیت موضوع از طریق درس پژوهی :

انسان موجودی اجتماعی است ؛و لازمه ی زندگی اجتماعی یاد دادن و یادگیری ، فهماندن و فهمیدن ، تعلیم و تربیت است .برای یادگیری و تعلیم هر علم و فنی و به عبارت کلی تر برای رسیدن به هر هدفی قواعد و فنونی لازم است . علوم هم مانند هر علم و فنی برای آموزش ( یاد دادن و یادگرفتن ) به روش های خاصی نیاز دارد همچنان که تدریس به مهارت های ویژه ای نیاز دارد ، بعضی می پندارند برای تدریس نیازی به بررسی و شیوه های گوناگون نیست و صرف دانستن یک علم برای آموزش آن کفایت می کند .سوالی که در این جا مطرح می شود ؛این مهم است که آیا دانستن یک موضوع تنها شرط لازم برای فهماندن آن است ؟ آیا همه کسانی که گواهینامه ی رانندگی دارند ، می توانند معلم رانندگی باشند ؟ آیا کسی که زندگی می­کنند، معنی و مفهوم حیات را می دانند ، برای تدریس علوم نیازی به آموزش ندارد ؟

همچنان که در آموزش درس علوم باید به سبک های شناختی دانش آموزان توجه نمود و به تبع آن از روش های متنوع ( دست ورزی ، تصویری و کلامی )  و قابل فهم و در عین حال جذاب برای دانش آموزان استفاده کرد . در تدریس به مهارت هایی چون مدیریت زمان ، بهره گیری از الگو های تخصص تدریس و … نیاز است در هر کلاسی معلم می بایست به عنوان راهنما و مشاور دانش آموزان را در رسیدن به هدف و از ایشان در جریان یاد دهی یادگیری سایر دانش آموزان یاری خواهد . بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهش گران تعلیم و تربیت در رابطه با مشکلات آموزشی کلاس های درس می توان به عواملی چون :کمبود وقت ، شلوغ بودن کلاس ها ، دوزبانه بودن دانش آموزان ، کمبود وسایل آموزشی ، عدم آشنایی با نحوه ی تدوین طرح درس ، عدم آگاهی معلمان از روش های تدریس فعال ، عدم آگاهی معلم از شیوه ی صحیح اداره ی کلاس و کمبو فضای آموزشی اشاره نمود . با این وجود به جرات می توان گفت کمبود وقت و شلوغ بودن کلاس ها مهم ترین مشکلات کلاس های درسی می باشد .

فهرست مطالب:

مقدمه  5

طرح یادگیری شماره ی 1 … 7

طرح یادگیری شماره ی 2 … 9

طرح یادگیری شماره ی 3 … 12

طرح یادگیری شماره ی 4 … 14

طرح یادگیری شماره ی 5 … 16

شرح روایت کارورزی 4 …18

گزارش موقعیت فیزیکی مدرسه …18

گزارش ساختار و سازمان مدرسه …19

گزارش موقعیت عاطفی و روانی…20

زمانبندی جلسات کارورزی…22

وظایف و نحوه ی کار  … 23

منابع …28

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

3000 تومان – خریدads

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *