no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری در درس ریاضی با استفاده از برد هوشمند


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری در درس ریاضی با استفاده از برد هوشمند
zip
شهریور ۱۶, ۱۳۹۶
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری در درس ریاضی با استفاده از برد هوشمند


دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری دانش آموزان در درس ریاضی با استفاده از برد هوشمند

تعداد صفحات 24 صفحه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

قسمتی از فایل

چکیده

با پیشرفت تکنولوژی در عرصههای مختلف آموزشی، اداری، صنعتی و … خیلی ازکارها به راحتی امکانپذیر شده است. یکی ازبهترین روشهای جدید آموزشی استفاده از وایتبرد تعاملی یا تخته هوشمند است که مسلما کمک بزرگی در زمینه آموزش به معلمان و دانش آموزان عزیز میباشد . بردهای هوشمند امکان نمایش مطالب بصورت کامال” پویا را ارائه میدهند.

با استفاده از این تکنولوژی می توان در کالس براحتی مفاهیم درسها ، از جمله ریاضی را به دانش آموزان آموزش داد .

درس ریاضی در مدارس برای برخی از دانش آموزان مشکلآفرین شده است تا جایی که دانش آموزان برای حل مسایل به دیگران تکیه می کنند.این دانش آموزان دارای سطح یادگیری کم هستند و در کالس درس به معلم توجه نمی کنند .

اینجانب به عنوان معلم ریاضی پایه.………… با دیدن مشکالت دانش آموزان در یادگیری سرکالس و بعد بعد از مصاحبه با دانش آموزان ، مشاهده ی رفتار و تشکیل جلسات دیدار با اولیاء و بررسی روش های تدریس و مشخص کردن وضعیت درسی دانش آموازن ریشه های مشکل مورد بررسی قرار دادم . و بعد از تجزیه و تحلیل اطالعات به این نتیجه رسیدم استفاده از یک برد هوشمند می تواند در یادگیری و توجه

دانش آموزان در کالس کمک زیادی نماید . بنابراین با کمک اولیا دانش آموزان و مدیر مدرسه یک برد هوشمند خریداری و در کالس از آن برای تدریس استفاده کردم .نتایج بعد از اجرای طرح نشان میداد که سطح یادگیری دانش آموزان در درس ریاضی بعد از استفاده از برد هوشمند افزایش یافته است .

نکات کلیدی :

یادگیری ،درس ریاضی ، وایت برد هوشمند

مقدمه

ریاضی معجزه خلقت است و تفکر ریاضی بهترین راه رسیدن به معرفت حق تعالی است خداوند متعال کل هستی را از نیستی خلق کرد یعنی صفر و یک پس می توان کل پدیده های هستی را با قوانین ریاضی شناخت ریاضیات بر خالف تصور بعضی از افراد یکسری فرمول و قواعد نیست که همیشه و در همه جا بتوان از آن استفاده کرد بلکه ریاضیات درست فهمیدن صورت مساله و درست فکر کردن برای رسیدن به جواب است. مفاهیم ریاضی، یکی از اثربخش ترین و کارآمد ترین مواد درسی میباشد. به طوری که مبینی))0881 به نقل از ریچارد کورانت، در این زمینه میگوید: ))ریاضیات یکی از عالی ترین تراوشهای اندیشه ی آدمی است که منعکس کنندهی ارادهی انسان و نشان دهندهی سیر عقل و برهان و همچنین بیان کنندهی میزان عالقهی بشر به کمال و زیبایی است ((

طبق آخرین تحقیقات در زمینه ریاضی و آموزش آن همه افراد توانایی یاد گیری ریاضی را دارند ولی عده ای برای فراگیری آن باید زحمت بیشتری را متحمل شوند .

وایت بردهوشمند یا Interactive White board (iwb( صفحه کامپیوتر را که توسط پروژکتور بر روی پرده ، نمایش داده شده است را لمسی میکند و میتوان تنها با لمس کردن )به وسیله انگشت یا قلم

مخصوص( روی تصویر کار کرد . میتوانید بدون استفاده از کیبورد و ماوس به مدیریت اطالعات و نرمافزارهای مختلف سیستم بپردازید ، عکس و ویدئو نمایش دهید ، روی محتوا های مختلف یادداشت بنویسید یا قسمتهای مختلف یک متن را هایالیت کنید. یک برد هوشمند در واقع یک صفحه کامپیوتری بزرگ است که به لمس حساسیت دارد.

استفاده از این تکنولوزی در کالس سبب راحتی کار در تدریس و یادگیری می شود . همیشه در فکرم بود که از این تکنولوژی در کالس درس ، مخصوصا درس ریاضی استفاده نمایم و نتایج آن را در سطح یادگیری دانش آموزان بسنجم .

2000 تومان – خرید

 ads

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *