no-img
گزارش فایل

دانلود کارورزی ویژگی های یک معلم خوب


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود کارورزی ویژگی های یک معلم خوب
zip
فروردین ۲۹, ۱۳۹۶
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود کارورزی ویژگی های یک معلم خوب


گزارش کارورزی دانشگاه فرهنگیان با موضوع ویژگی های یک معلم خوب

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل 78 صفحه

درس کارورزی به مثابه بالارفتن از نردبانی است که در گودال ژرف و بی نور کار گذاشته شده است.آنچه مسلم است دانشجو معلم باید پلکان نردبان را یک به یک طی کند.در صعود،سرعت مطرح نیست، بلکه سود جستن از امنیتی که در پله های پایین تر به دست می آورد،خودش را به پله های بالاتر می رساند ، و همیشه پذیرفتن مسئولیت های بزرگتر را برای او فراهم می آورد.

در این ترم برخلاف کارورزی ترم های گذشته، که کارورزان در تدریس نقشی نداشتند یا قسمتی از تدریس را برعهده داشتند، در کارورزی سه هر کارورزی چند تدریس را بر عهده داشت. تا از این طریق بتواند آنچه را در طی کارورزی های گذشته فراگرفته است جامه ی عمل بپوشاند. کارورزی سه شامل فرم های الف،ب،ج میباشد، که هرکدام مربوط به زمان و موقعیت خاص خود می باشند که به عنوان مثال فرم الف در برگیرنده ساعات و زنگ های آموزشی کارورز در مدرسه، نگارش فرم ب شامل بحث های مربوط به کارورزی با استاد راهنما و فرم های ج چهارچوب طرح آموزشی را شامل میشود. با گذراندن این ترم از کارورزی و نوشتن گزارش مربوط به آن کارورز با نحوه ی کلاس داری، مدیریت زمانی،نوع درگیرکردن دانش آموزان و طراحی آموزشی آشنا شده و بهترین روش ها و متون آموزشی برای برخورد با آنها را فرا میگیرد.آنچنان که این موارد بعنوان یک کارورزمشغول در مدرسه ابتدایی………..

فهرست

مقدمه:

اهمیت کارورزی برای دانشجو معلمان از آن جهت می باشد که امکان و فرصت برای آشنایی دانشجویان با محیط کار محسوب میشود،که نه تنها باعث افزایش قابلیت ها و علاقمندی ها و گزینش خود در زمینه های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت خود را ارزیابی می کنند و در مرحله ی عمل است که، کارورز قادر به برقراری ارتباط گفتاری یا کلامی و افزایش مهارت های ارتباطی و گفتاری و غیرگفتاری خواهد شد.به نظر من کارورزی به دانشجویان این فرصت را می دهد تا به بهترین نحو از محیط کاری عینی تجربه کنند.

این گزارش شامل مجموعه فعالیت های انجام گرفته در نیم سال اول تحصیلی و یا کارورزی سه می باشد. در کارورزی یک و دو این امکان وجود داشت تا کارورزان نسبت به محیط واقعی و شرایط آموزشی حرفه خویش آگاهی لازم را پیدا کنند و باعث شد تا کارورزان به طور مستقیم با روش های کلاسداری و آموزشی آشنا شده و به این نکته دست یابند که شناخت نیازها و استعدادها مفید باشد.همچنین باید گفته شود در کارورزی های سپری شده با درگیر نمودن فراگیران با مطالب درسی و به چالش کشیدن آنها در رفع بدفهمی ها و استفاده از منابع و وسایل تدریس مناسب،تجارب فراوانی را کسب نموده و از این تجارب باید در کارورزی سه نهایت استفاده شود.

در کارورزی سه روش کار این گونه میباشد که انجام طرراحی های آموزشی برای ایجاد تغییر در رفتار یادگیرندگان است،به طوری که با اجرای یک طراحی آموزشی میتوان عملکرد گروه یا فرد را بهبود بخشید و این نیز باید گفته شود که منظور از طراحی آموزشی: ایجاد موقعیت های یادگیری ، استفاده از ابزار ها و وسایل کمک آموزشی،به تجربه و اشتراک گذاشتن دانسته ها در فرایند یاددهی یادگیری ،انتقال به موقعیت جدید و سرانجام سنجش و بازخورد از این طراحی است.

اهمیت و ضرورت کارورزی سه از این رو میباشد که باعث تجربه کسب کردن دانشجو معلمان،ارتباط برقرار کردن،به کار گبرفتن،به اشتراک گذاشتن و انتقال به موقعیت جدید یافته ها و آموخته های چندین ساله آنها می باشد. این عمل در آینده شغلی ما دانشجو معلمان میتواند بسیار مفید و کار آمد باشد.

3000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *