no-img
گزارش فایل

دانلوداقدام پژوهی اصلاح رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلوداقدام پژوهی اصلاح رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول
zip
جولای 18, 2017
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

دانلوداقدام پژوهی اصلاح رفتارهای نادرست و ناشایست دانش آموز پایه اول


موضوع اقدام پژوهی :چگونه توانستم  رفتارهای نادرست  و ناشایست دانش آموز پایه اول ابتدایی ام را اصلاح کنم ؟

فایل ورد و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 28 صفحه

 قسمتی از فایل

مقدمه

یکی از عوامل بازدارنده در امر تحصیل ، اختلالات رفتاری می باشد . معلّمان در برابر اختلالات رفتاری ، به شکل های متفاوتی از خود عکس العمل نشان می دهند . برخی از معلّمان آنان را به شدّت سرکوب می کنند . بعضی از معلمان ، در مقابل آنان کو تاه می آ یند ؛ بعضی دیگر آنان را به حال خود رها می کنند . امّا  واقعیت این است که در این حالت مشکل ادامه خواهد یافت و مشکلات دیگری نیز به دنبال خواهد آورد .

به نظر می رسد راه منطقی این است که وقتی مشکلی در کلاس پیش می آید ؛ بهتر است ابتدا آن مشکل شناسایی شود سپس  آن مشکل به صورت علمی مورد بررسی قرار گیرد . بعد از آن راه حل هایی جهت رفع مشکل پیدا کرده و به صورت عملی آن مشکل رفع گردد.

 

توصیف وضعیت موجود و تشخیص مسئله

در سال تحصيلي 91-92 در پايه اول مدرسه ………. مشغول به خد مت شدم . وقتي براي اولين بار به كلاس رفتم از فرا گيران خواستم خود شان را معرفي نمايند وقتي نوبت به محمد رسيد ، ديدم پسری با پوست سياه گوشه كلاس نشسته است . وبا صدايي بلند خودش را معرفي كرد . اما وقتي دانش آموزی با صداي بلند خودش را معرفي مي كرد. محمد از من می خواست كه به او بگويم با صداي پايين خودش را معرفي نمايد چون من حوصله سروصداي آنها را ندارم.  واگر كسي حرف مي زد محمد اورا مسخره مي كرد يا با او دعوا مي كرد ومي گفت صداي شما سر من را به درد مي آورد.

براي اينكه بيشتر با او آشنا شوم رفتارهاي اورا زير نظر گرفتم . براي  پي بردن به واقعيت مسئله ، مادر ايشان به آموزشگاه دعوت گرديد. مادر محمد زني كم سن و سال وبي خيال بود . و براي فرزند ش چندان اهميتي قائل نبود وبا بي خيالي به رفتارهاي محمد نگاه مي كرد. به مادر محمد گفتم آيا براي درمان سردرد محمد اورا به پزشك برده اند. ايشان جواب داد كه فرزندش را چند ين بار به پزشك برده اند ولي آنان نتوانستد اند اورا معالجه نمايند.و ضمناً مادر محمد تذكر داد كه وقتي هوا سرد است در زنگ تفریح محمد به بيرون نرود وكلاهش را نيز از سرش بيرون نياورد چون دچار سردرد مي شود . از او پرسيد م رفتار واخلاق محمد در خانه چطور است ؛ ايشان گفت : خانم او خيلي بد اخلاق است به حرف گوش نمي دهد ؛ خلاصه از دست او خسته شده ايم . از او خواستم كه همكاري لازم رادر مورد اصلاح رفتارهاي پسرش با ما بكند ولي ايشان گفت : به من مربوط نيست . لطفاً من را ديگر به مدرسه دعوت نكنيد. چون رفتارهاي او اصلاح نمي شود . از دعوت من به مدرسه نيز ناراحت شده بود . بنابراين متوجه شدم كه نمي توانم به كمك ايشان اميدوارم باشم . با توجه به اطلاعات بد ست آمده سوالات زير براي رفع مشكل محمد در ذهن من ايجاد گرديد.

 

فهرست مطالب

چکیده                

مقدمه                 

توصیف وضعیت موجود و تشخیص مسئله            

گرد آوري اطلاعات ( شواهد ا )            

تجزيه و تحليل وتفسيرها:        

انتخاب راه جدید به صورت موقّت         

آموزش درمانی   

تکنیک هایی لازم برای کنترل پرخاشگری در محیط خانواده  

قانون اثر ونتيجه :  

اجرای طرح جدید و نظارت بر آن         

عوامل موثر بر پرخاشگری    

انواع پرخاشگری    

علل پرخاشگری 

ارائه دلایل مشکل پرخاشگری:              

گرد آوري اطلاعات(شواهد 2)              

ارزشيابي تاثير اقدام جديد وتعيین اعتبار  

ارائه راهکارها   

منابع                  

2000 تومان – خرید

 ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *