no-img
گزارش فایل

دانلوداقدام پژوهی بررسی و حل مشکلات رفتاری و اخلاقـــی دانش آموزان


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلوداقدام پژوهی بررسی و حل مشکلات رفتاری و اخلاقـــی دانش آموزان
zip
آگوست 11, 2017
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

دانلوداقدام پژوهی بررسی و حل مشکلات رفتاری و اخلاقـــی دانش آموزان


موضوع اقدام پژوهی : بررسی مشکلات رفتاری و اخلاقـــی دانش آموزان و راهکارهای برطـــرف نمودن آنها در قالب یک پژوهش عملــی

فایل ورد و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 30 صفحه

 قسمتی از فایل

–  مقدمه :

اختلالات  رفتاری دانش آموزان ، یکی از مسائلی است که معمولاً معلمان با آن مواجه هستند . یکی از عوامل بازدارنده در امر تحصیل ، اختلالات رفتاری می باشد . معلّمان در برابر اختلالات رفتاری ، به شکل های متفاوتی از خود عکس العمل نشان می دهند . برخی از معلّمان آنان را به شدّت سرکوب می کنند . بعضی از معلمان ، در مقابل آنان کو تاه می آ یند ؛ بعضی دیگر آنان را به حال خود رها می کنند . امّا  واقعیت این است که در این حالت مشکل ادامه خواهد یافت و مشکلات دیگری نیز به دنبال خواهد آورد .

به نظر می رسد راه منطقی این است که وقتی مشکلی در کلاس پیش می آید ؛ بهتر است ابتدا آن مشکل شناسایی شود سپس  آن مشکل به صورت علمی مورد بررسی قرار گیرد . بعد از آن راه حل هایی جهت رفع مشکل پیدا کرده و به صورت عملی آن مشکل رفع گردد.

2- توصیف وضعیت موجود و تشخیص مسئله

. معمولاً براي آشنايي بيشتر با وضعيت درسي و اخلاقي دانش آموزان پرونده هاي آنان را در آغاز سال تحصيلي مورد مطالعه قرار مي دهم. همچنين در مورد خصوصيات اخلاقي ودرسي دانش آموزان از معلم سال قبل سوالاتي را مطرح مي نمايم تا اطلاعات لازم در مورد دانش آموزان را بدست بياوريم . ودر دفتر جدا گانه اي مي نوسيم تا برنامه ريزي لازم را به عمل بياوريم.وقتي معلم سال قبل نام رزیتا را ديد به من گفت: با رزیتا كاري نداشته باش؛ چون ايشان هم سردرد ميگرني دارد و هم دانش آموز شلوغي است. وبه او ماركهای  متعددي زد.

 

وقتي براي اولين بار به كلاس رفتم از فرا گيران خواستم خود شان را معرفي نمايند وقتي نوبت به رزیتا رسيد ، ديدم دختری با پوست سياه وبا كلاه گوشه كلاس نشسته است . وبا صدايي بلند اما غير عادي خودش را معرفي كرد . اما وقتي دانش آموزی با صداي بلند خودش را معرفي مي كرد. رزیتا از من می خواست كه به او بگويم با صداي پايين خودش را معرفي نمايد چون من حوصله سروصداي آنها را ندارم.  واگر كسي حرف مي زد رزیتا اورا مسخره مي كرد يا با او دعوا مي كرد ومي گفت صداي شما سر من را به درد مي آورد.

براي اينكه بيشتر با او آشنا شوم رفتارهاي اورا زير نظر گرفتم . علاوه از آن از معلمين سه سال قبل او وهمچنين از مدير ومعاون مدرسه خواستم كه در مورد رفتارهاي رزیتا بيشتر به من توضيح بدهند. آنان نیز  به رفتارهاي نابهنجار او از جمله شلوغي غير نرمال ، مسخره كردن ديگران، اذيت دادن به ديگر دانش آموزان ، بي حوصلگي ، فحش دادن به ديگران ، لجبازي ، تنبلي ، سردرد مزمن اشاره نمودند. براي  پي بردن به واقعيت مسئله ، مادر ايشان به آموزشگاه دعوت گرديد. مادر رزیتا زني كم سن و سال وبي خيال بود . و براي فرزند ش چندان اهميتي قائل نبود وبا بي خيالي به رفتارهاي رزیتا نگاه مي كرد. به مادر رزیتا گفتم آيا براي درمان سردرد رزیتا اورا به پزشك برده اند. ايشان جواب داد كه فرزندش را چند ين بار به پزشك برده اند ولي آنان نتوانستد اند اورا معالجه نمايند.و ضمناً مادر رزیتا تذكر داد كه وقتي هوا سرد است در زنگ سياحت رزیتا به بيرون نرود وكلاهش را نيز از سرش بيرون نياورد چون دچار سردرد مي شود . از او پرسيد م رفتار واخلاق رزیتا در خانه چطور است ؛ ايشان گفت : خانم او خيلي بد اخلاق است وهميشه برادر كوچكش را مي زند؛ به حرف گوش نمي دهد ؛ خلاصه از دست او خسته شده ايم . از او خواستم كه همكاري لازم رادر مورد اصلاح رفتارهاي دخترش با ما بكند ولي ايشان گفت : به من مربوط نيست . لطفاً من را ديگر به مدرسه دعوت نكنيد. چون رفتارهاي او اصلاح نمي شود . از دعوت من به مدرسه نيز ناراحت شده بود . بنابراين متوجه شدم كه نمي توانم به كمك ايشان اميدوارم باشم . با توجه به اطلاعات بد ست آمده سوالات زير براي رفع مشكل رزیتا در ذهن من ايجاد گرديد.

 

1-2- آيا بيماري سردرد رزیتا ، موجب اختلال رفتاري او شده است ؟

2-2- آيا بيماري سردرد رزیتا ، ناشي از فشارهاي رواني است ؟

3-2- آيا تربيت غلط رزیتا، موجب اختلال رفتاري ايشان شده است ؟

4-2- آيا به خاطر روايط غلط با رزیتا، ايشان دچار خود پنداري منفي از خود شده است؟

5-2-  آيا رزیتا دچار كمبود محبت شده است؟

6-2-  آيا رزیتا با رفتارهاي خويش مي خواهد د يگران را به خود متوجه سازد؟

7-2- چه راه حل هايي براي مشكل وجود دارد؟

8-2- چه نيروها يا چه كساني مي توانند در حل مشكل كمك كنند؟

9-2- من چگونه خود را تغییر دهم که مورد قبول رزیتا باشم ؟

موضوع مطالب

چکیده اقدام پژوهی : 2

ارائه راهکارها 3

3-  گرد آوري اطلاعات ( شواهد ا ) 6

4-  تجزيه و تحليل وتفسيرها: 9

5-  انتخاب راه جدید به صورت موقّت.. 12

5-1-   آ موزش درمانی.. 12

5-2-  روشهاي درمان حسادت : 13

5-3-   تکنیک هایی لازم برای کنترل پرخاشگری در محیط خانواده 13

5-4-  درمان پرخاشگری: 14

5-5- قوانين يادگيري: 15

6-  اجرای طرح جدید و نظارت بر آن. 17

عوامل موثر بر پرخاشگری.. 18

انواع پرخاشگری.. 18

علل پرخاشگری.. 19

ارائه دلایل مشکل پرخاشگری: 20

پرخاشگری و ورزش… 23

7- گرد آوري اطلاعات(شواهد 2) 24

9-  ارائه راهکارها 28

۱۰-  منابع.29

2000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *