no-img
گزارش فایل

دانلود مقاله با موضوع تاثیر فضای مجازی بر تحصیل و تربیت دانش آموزان


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود مقاله با موضوع تاثیر فضای مجازی بر تحصیل و تربیت دانش آموزان
zip
فوریه 2, 2017
2000 تومان
3 فروش
2000 تومان – خرید

دانلود مقاله با موضوع تاثیر فضای مجازی بر تحصیل و تربیت دانش آموزان


نوع فایل:ورد قابل ویرایش

تعداد صفحه:23

قیمت:2000

دانلود و خرید به صورت آنلاین

چکیده

با گسترش روز افزون تکنولوژی در عرصه ی فضای مجازی همانگونه که شاهدیم  دانش آموزان تاثیرات قابل توجهی را از این مقوله به خود گرفته اند .که با تقویت بنیه فرهنگی و فکری آنها می توان از این تاثیرات در راستای مثبت بهره برده و فرصت ها و چالش های این مقوله مهم و کلیدی را به خوبی مدیریت نماییم.

امروزه بسیاری از صاحبنظران بر این باورند که استفاده از فضای مجازی در امر تعلیم و تربیت ضروری است. و  لازم است از فرصت فضای مجازی در امر تعلیم و تربیت  استفاده شود. و در این راستا نیز می توان از شرکت های دانش بنیان برای ایجاد و توسعه آموزش و تربیت بهره گرفت و حتی  در مناطقی که با کمبود دانش آموز یا دبیر مواجه هستیم ،استفاده نمود. و با تجهیز امکانات از این قابلیت استفاده کرد.در واقع همانگونه که می دانیم. امروزه فضای مجازی تاثیرات خود را بر روی جامعه گذاشته است در این راستا عده ای بر این باورند که با وجود تکنولوژی های روز می توانند معلم را از بحث های آموزشی حذف کنند اما این کاملا با تعلیم و تربیت اسلامی منافات دارد.

در نظام تعلیم و تربیت اسلامی باید جنبه های مثبت از تکنولوژی را دریافت و جنبه های منفی را با بحث های کارشناسی دور کنیم و بنابراین باید ابعاد مختلف فضای مجازی را رصد کنیم و در برنامه ها بکارگیریم .

در تربیت اسلامی در حوزه فضای مجازی به دلیل جذابیت و گرایش جوانان به این امر جهت شناخت متغیرها موضوعات  بین رشته ای  خاصی مطرح شده است که در گذشته مطالعاتی در این زمینه بوده است اما به صورت عام اکنون با وجود تربیت اسلامی این موضوع به صورت خاص مورد توجه قرار گرفته است تا مخاطب بتواند این را به خوبی بشناسد و آزادانه انتخاب و عمل نماید.

 ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *