no-img
گزارش فایل

دانلودبررسي رابطه بين هوش هيجاني و وسواس در بين دختران مقطع متوسطه


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلودبررسي رابطه بين هوش هيجاني و وسواس در بين دختران مقطع متوسطه
zip
آگوست 2, 2019
2500 تومان
0 فروش
2500 تومان – خرید

دانلودبررسي رابطه بين هوش هيجاني و وسواس در بين دختران مقطع متوسطه


دانلودبررسي رابطه بين هوش هيجاني و وسواس در بين دختران مقطع متوسطه

تعداد صفحات فایل

ف ایل ورد قابل ویرایش

شرح فایل

جامعه مورد مطالعه :

جامعه ى مورد مطالعه در تحقيق حاضر عبارتند از دانش آموزان مقطع سوم دبيرستان دختر شهرستان … است كه طبق آمار بدست آمده در حدود 7دبيرستان دخترانه وجود دارد كه طبق آمار مشاهده شده در حدود 3850 دانش آموز دختر در مقطع سوم دبيرستان در رشته هاي مختلف مانند رياضي فيزيك،علوم تجربي ،انساني ،فني حرفه اي ،…وجود دارند همين طر در حدود 4250نفر دانش آموز پسر كه در مقطع سوم دبيرستان مشغول به تحصيل هستند.

حجم نمونه :

با توجه به جامعه آماري وبرآورد كل آن از بين 8000نفر در حدود 100نفر به عنوان نمونه انتخاب گرديده وآزمون هوش هيجاني ووسواس بر روي آنها اجرا گرديده است .

روش نمونه گيري :

روش نمونه گيري در تحقيق حاضر از نوع طبقه اي است كه در بسياري از تحقيقات انساني ،محقق قايل است نمونه تحقيقي را به گونه اي انتخاب كند كه مطمئن شود زير گروها با همان نسبتي كه در جامعه وجودارند به عنوان نماينده ي جامعه در نمونه نيز حضور داشته باشند . اين نمونه ها را نمونه هاي طبقه بندي شده گويند روش  نمونه گيري طبقه اي در مطالعه هايي كه محقق قصد مقايسه زير گروه هاي مختلف را داشته باشد ،مناسب است .(دلاور 1380ص125)

پرسش نامه شخصیت مینه سوتای m.m.p.i

ابزار اندازه گیری در تحقیق حاضر استفاده از پرسش نامه شخصیت مینه سوتا است که این پرسش نامه توسط مک لین دهتاوی جهت شناسایی شخصیت از او و مشکلات روانی افراد را مورد سنجش قرار داده است که این پرسش نامه دارای دو مقیاس بلند و کوتاه است که در هنجار گزینی ایرانی بیشتر از فرم کوتاه آن استفاده می شود که فرم کوتاه آن شامل دو مقیاس روایی و بالینی تشکیل شده است که مقیاس روایی شامل L.F.K   که دروغ سنجی – مقاومت دفاعی در برابر صحبتها و حس نامطلوب است و مقیاس بالینی آن شامل عوامل روانی مانند HS هیکپوسندریا – D افسردگی – HY تصیری PT ضعف روانی – Pa پارانویا Pd – رفتار ضد اجتماعی SC اسکیزوفرنی – ma مانیا است که فرد با پاسخ دادن به سوالات می تواند وضعیت خود را مشخص کند و با ترسیم پروفایل مخصوص می توان بیان کرد که آزمونی در کدام عامل دارای بیشترین مشکل است و آیا فردی نرمال است یا نه و در مرحله سایکوتیک قرار دارد نموره گزاری در این آزمون از طریق کلید صورت می گیرد به این صورت که هر عامل دارای یک کلید بخصوص است که اگر آزمودنی مطابق کلید جواب دهد یک نمره و مخالف کلید نمره ای به ان تعلق نمی گیرد . مدت اجرای آزمون در حدود 20 الی 25 دقیقه است و شیوه اجرای آزمون هم به صورت گروهی است و هم به صورت فردی که در تحقیق حاضر اجرا به صورت فردی انجام می گیرد به این صورت که وقتی آزمودنی ها انتخاب شدند آزمون را به آنها داده و از آنها می خواهیم که با تمام حوصله خود به آنها جواب دهند و بعد از جواب دادن و بدست آوردن نمرات خام آزمودنیها در دو گروه X1 و X2 قرار می دهیم . که طبق تحقیقات انجام شده بررسی دانش جویان و کارمندان شهر نیویورک که در سال 1982 انجام شده است روایی این آزمون 68 درصد پایایی آن 72 درصد بوده است و تحقیق انجام شده در سال 1978 که نتایج بدست آمده حامی از آن است که این تحقیق 73 درصد روایی و 62 درصد پایایی بوده است که بر روی فرزندان معلول و عقب مانده و سنجش ضعف روانی آنها بوده است .

 

 

 

 

 

هوش هیجانی

مقدمه :

سالهاست تصور می شد که افراد ( IQ )[1] ، موفقیت آنان را در زندگی تعیین می کنند . مدارس برای ثبت نام دانش آموزان در برنامه های مختلف و همچنین شرکت ها و کارفرمایان برای انتخاب افراد ، از آزمون IQ استفاده می کردند . ولی در ده سال اخیر ، محققان دریافته اند که IQ تنها شاخص موفقیت افراد نیست . اکنون توجه به سمت هوش هیجانی ( EQ )[2] است که به عنوان شاخص دیگر موفقیت افراد محسوب می شود .

هوش هیجانی ، نوع دیگر با هوش بودن است و شامل درک احساسات خود برای تصمیم گیری مناسب در زندگی است . EQ توانایی کنترل حالت های اضطراب آور و کنترل واکنشهاست . این به معنی پر انگیزه و امیدوار بودن به کار و رسیدن به اهداف است . به طور کلی EQ ، یک مهارت اجتماعی است و شامل همکاری با سایر مردم ، کاربرد احساسات در روابط و توانایی رهبری سایر افراد می باشد .

2500 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *