no-img
گزارش فایل

دانلودشهید پژوهی شهید سردار حسین همدانی


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلودشهید پژوهی شهید سردار حسین همدانی
zip
جولای 24, 2019
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلودشهید پژوهی شهید سردار حسین همدانی


 دانلودشهید پژوهی شهید سردار حسین همدانی

تعداد صفحات فایل14

فایل ورد قابل ویرایش

شرح فایل

زمینه فعالیت: بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان

متولد: ۱۳۲۹

محل تولد: آبادان

ملیت: ایرانی

بیوگرافی حسین همدانی:

حسین همدانی درسال ۱۳۳۹ از پدر و مادری همدانی الاصل در شهر آبادان متولد شد. پدر او از کارکنان شرکت نفت آبادان بود که در سال ۱۳۴۲ در بیمارستان شرکت نفت درگذشت. بدین ترتیب حسین در ۳سالگی پدرش را از دست داد و به اتفاق خانواده به همدان مراجعت کرد و دوران کودکی و تحصیل را در این شهر با کار کردن در مغازه عطاری و کارگاه بخاری سپری کرد.

شرکت در هیئت های مذهبی او را با منش و خط فکر گروه های انقلابی آشنا کرد و مسیر زندگی اش را تغییر داد. بعد از ترک تحصیل راهی تهران و آنجا مشغول به کار شد و با اوج گرفتن انقلاب به صف انقلابیون پیوست. با آغاز جنگ ایران و عراق، وی راهی کردستان شد و فرماندهی عملیات های مطلع الفجر و جبهه میانی سرپل ذهاب را بر عهده گرفت.

وی از فرماندهان منطقه عملیاتی «بازی دراز» در جبهه غرب بود و خاطرات خود را از این نبرد در کتابی تحت عنوان «تکلیف است برادر» تدوین کرد. وی نخستین فرمانده «لشکر ۳۲ انصارالحسین سپاه» و فرمانده «لشکر ۱۶ قدس گیلان» در دوران جنگ بود. وی علاوه بر همدان در شهرهای پاوه و مریوان نیز خدمت کرده

است. وی همچنین به همراه احمد متوسلیان و محمدابراهیم همت و محمود شهبازی در تشکیل و سازماندهی لشکر ۲۷ محمد رسول الله نقش بسزایی داشت لشگری که بعدها فرماندهی آنرا نیز در جریان فتنه سال ۸۸ عهده دار شد. حسین همدانی هم چنین جانشین قرارگاه امام حسین و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران بوده است.

حسین همدانی، از امضا کنندگان نامه ای بود که تعدادی از فرماندهان سپاه در روزهای پس از وقایع ۱۸ تیر ۱۳۷۸ خطاب به محمد خاتمی، رئیس جمهوری وقت ایران نوشتند و گفتند که کاسه صبرشان به پایان رسیده است و تحمل بیش از آن را در صورت عدم رسیدگی(کنترل نا آرامی ها)، بر خود جایز نمی بینند و وارد عمل خواهند شد.

همدانی زمانی که جانشین فرماندهٔ نیروی مقاومت بسیج بود طی یکی سخنرانی در آبان ماه ۱۳۸۷ در شهر همدان اظهار داشت که جمهوری اسلامی تأمین کنندهٔ بخشی از تسلیحات ارتش های آزادی بخش منطقه است.این سخنان یک جنجال بین المللی را به وجود آورد.

وی هم چنین در مورد رهبران جنبش سبز معتقد بود که موسوی

3000 تومان – خرید


موضوعات :
ads

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *