no-img
گزارش فایل

دانلودشهید پژوهی شهید کرامت الله سلیمانی


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلودشهید پژوهی شهید کرامت الله سلیمانی
zip
جولای 24, 2019
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

دانلودشهید پژوهی شهید کرامت الله سلیمانی


عنوان شهید پژوهی شهید کرامت الله سلیمانی

نعداد تفحات فایل 7

فایل قابل ورد و ویرایش

شرح فایل

تشكر و قدرداني:

 

 

 

اينك كه اين شهید پژوهی به لطف ايزد منان به اتمام رسيده بر خود لازم مي دانيم كه از همه كساني كه طي اين پژوهش با راهنمايي و مساعدت خويش مارا ياري كرده اند تشكر نماييم. و جهت ارائه نظرات مفيد و ارزنده شان و وقتي كه در روند هدايت پژوهش داشته اند متشكريم.

 

 

 

شهید کرامت اله سلیمانی

 

تاریخ تولد  : 17/03/1344، فارسان

رشته تحصیلی : مدیریت دولتی / ورودی 1374

تاریخ شهادت : 18/01/1378، جانباز شمیایی در عملیات خیبر

آرامگاه : چهارمحال بختیاری، شهرستان فارسان، گلزار شهدا

 

فرازی از زندگی نامه شهید کرامت اله سلیمانی از زبان برادر شهید :

ایشان به عنوان بی سیم چی سردار شهید سهراب نوروزی در عملیات خیبر در اثر گازهای مخرب شیمیایی که توسط دولت های اروپایی در اختیار عراق گذاشته می شد مجروح شده و در آن عملیات بود که اوج ایثار خود را نشان داده و تا آخرین لحظه در کنار فرمانده ی شهیدش ماند.

سردار شهید سهراب نوروزی بر اثر جراحت شیمیایی به شهادت رسید اما کرامت به شدت مجروح و به تهران و سپس به آلمان اعزام شدند بعد از آن جراحت دوباره چند بار به جبهه اعزام شد و بعد از جنگ برای مداوا به آلمان رفت و سال 78 بود که به فیض عظیم شهادت نایل آمدند .

از زبان مادر شهید :

با جمعی از دوستان و فامیل به زیارت رفته بودیم (مشهد) داخل صحن که عکس می گرفتیم بعد از لحظاتی رفتیم بهشت زهرا آنجا که عکس می گرفتیم کرامت نزد قبر شهداء می ایستاد و عکس می گرفت از دستش ناراحت شده و بهش گفتم: تو رو خدا نرو آنجا چرا تو همه ی عکس ها را آنجا گرفته ای!

گفت : مادر یه روزی هم من می روم آنجا (آخرت ) یه روزی هم من شهید می شوم و مرا باید خاک کنند.

گفتم: نگو این حرف را نزن من ناراحت می شوم.

گفت: نه، پس من شهید نمی شوم ! چرا یک روز شهید می شوم اما نکند گریه کنی برای شهید که گریه نمی کنند. باید افتخار کنی که من شهید می شوم. وقتی که به خانه آمدیم و من ناراحت بودم. خندید و به مادر بزرگش گفت: من امروز به مادرم گفتم من شهید می شوم خیلی ناراحت است اما آخرش من شهید می شوم چرا که می دانم که تا روزهای آخری که به شهرستان آمده بودند انگار به او الهام شده بود که روزهای پایان زندگی اش می باشد. از آن جهت که تمام افراد فامیل را سرکشی کرده و دل جویی کردند. حتی امام جمعه سابق فارسان آقای توسلی نقل می کنند : چند سالی بود که من شهید کرامت را ندیده بودم و همان سال بود که به اصفهان آمده و من او را دیدم و همین بود که داغ او برایم سنگین تر شد. چون دوباره او را دیده و از محضرش استفاده کرده بودند.

دقیقاً ظواهر او نشان می داد که لحظات و روزهای پایانی دنیای خودش را می خواهد سپری کند. حتی نوع نگاه و صحبت هایش. علاوه بر اینکه در بدن او آثاری از پایان زندگی نبود و خیلی قریب الوقوع در صبحگاه فروردین 78 به شهادت رسید.

2000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *