no-img
گزارش فایل

دانلود اقدام پژوهی چگونه با محیط فیزیکی شادمانی دانش آموزان استثنایی تاثیر مثبت بگذارم


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود اقدام پژوهی چگونه با محیط فیزیکی شادمانی دانش آموزان استثنایی تاثیر مثبت بگذارم
zip
آگوست 11, 2019
5000 تومان
0 فروش
5000 تومان – خرید

دانلود اقدام پژوهی چگونه با محیط فیزیکی شادمانی دانش آموزان استثنایی تاثیر مثبت بگذارم


دانلود اقدام پژوهی چگونه با محیط فیزیکی شادمانی دانش آموزان استثنایی  تاثیر مثبت بگذارم

تعداد صفحات فایل 30

فایل ورد و قابل ویرایش

شرح فایل

گرد آوری شواهد ۲

با تو جه به برنامه هایی که در بیان مساله داشتیم ، از جمله : شاداب سازی ساعت استراحت کلاسی ، حضور معاون در این ساعت و مدت زمان ساعت استراحت، و در شواهد 1 که شامل مشاهده و مصاحبه بود مواردی از جمله لگد بازی ، کشتی ، دعوا ، سنگ بازی در آن دیده می شود .

و در قسمت مصاحبه ای که با همکاران آموزشگاه استثنایی و اولیاء و تعدادی از دانش آموزان استثنایی داشتیم و همچنین  مطالعات و تحقیقاتی که در این باره انجام دادیم و راهکارهایی که همکاران ارائه دادند، ساعت استراحت کلاسی  به مثابه کابوسی در آمده بود که پس از اتمام آن نفس راحتی می کشیدیم و خدا را شکر می کردیم که هیچ اتفاق خاصی نیفتاد .

در آموزش و پرورش مدرن افزون بر مهارت های خواندن، حساب کردن و نوشتن نیازهای جدیدی در قالب کسب مهارت زیستن و حل مسئله وچگونگی رویارویی با چالش های هزاره سوم مطرح شده است پژوهش ها حاکی از آن است که فرایند تعلیم و تربیت فعال متخصص وجود شور و طرب، نیاز و جوشش، تلاش و پشتکار  و نشاط در همه ی ابعاد آن است چرا که هر گونه ارتباط و تعلیمی که بدون روح تحرک، پویایی و شادی و نشاط باشد به شکست منتهی می گردد. شادی یکی از نیازهای اساسی انسان و لازمه زندگی اوست. پیامبر اکرم می فرمایند بازی کنید و شاد باشید همانا من ناراحتم که در دین شما خستگی و بی نشاطی دیده شود.

فوردیکسون (1998) اظهار داشته است که شادمانی و سرور قسمتی از شادکامی است که منجر به بازی و سرگرمی شده و امکان توسعه مهارت های جسمی اجتماعی و ذهنی را فراهم می سازد و علاقه منجر به اکتشاف و افزایش معلومات می گردد. مدرسه شاد می تواند شوق زندگی را به دانش آموزان استثنایی هدیه دهد.

 

5000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *