no-img
گزارش فایل

دانلود فایل اقدام پژوهی کم کردن اضطراب و کم رویی را بهبود ببخشیم


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود فایل اقدام پژوهی کم کردن اضطراب و کم رویی را بهبود ببخشیم
zip
آگوست 4, 2019
4000 تومان
0 فروش
4000 تومان – خرید

دانلود فایل اقدام پژوهی کم کردن اضطراب و کم رویی را بهبود ببخشیم


دانلود اقدام پژوهی کم کردن اضطراب و کم رویی را بهبود ببخشیم

تعداد صفحات فایل 31

فایل ورد و قابل ویرایش

شرح فایل

 

راهكار ها

ذکر چند نکته برای اداره ی مناسب كلاس و مدرسه كه نقش مهمّی در نظم اجتماعی و بالا رفتن بازدهی آموزشی دارد به شرح زير می باشد :

1- قوانينی را  كه برای اداره ی كلاس ضروری  به نظر مي رسد باید با عباراتی مشخص در ابتدای سال تحصيلی برای دانش آموزان بيان  كرد  و بچه هايی كه از قوانين اطاعت  كنند و از مقرّرات كلاس سرپيچی نكنند را جهت تشويق در اردو های تدارك ديده  شركت  داد .

2- در اوّل سال تحصيلی  جهت  اجرای مناسب  قوانين  واحد آموزشی مدرسه تعهّدنامه ی ثبت نام دانش آموزان را در چندين نوبت مراسم صبحگاهی قرائت و تعهّد اخلاقی از كلّيّه ی دانش آموزان گرفته شود .

3- جهت اجرای نظم دركلاس ها و برای  همكاری با مدير آموزشگاه  برای هر كلاس يك مبصر – جانشين – مسئول غائبين و  يك نفر  به عنوان مسئول  انتظامات سالن  در  حين  خروج  از  كلاس  و  حياط  مدرسه  با  تأييد  دانش آموزان انتخاب می شوند .

4- انتخاب دو نفر از دانش آموزان  تحت  عنوان  انتظامات جلوی  درب  ورودی سالن كه در زنگ های تفريح مشغول انجام وظيفه می باشند .

5- انتخاب سه نفر از دانش آموزان  شورای دانش آموزی  مدرسه  تحت عنوان انتظامات درب ورودی حياط مدرسه در زنگ های تفريح جهت كنترل افراد متفرّقه و دانش آموزان .

6- تهيّه ی پارچه ی سفيد بازوبند برای انتظامات حياط مدرسه  و درب  ورودی حياط مدرسه و درب سالن ورودی در زنگ های تفريح .

۷- تذكّر و قرارداد با دانش آموزان مبنی بر اين كه درحياط مدرسه رعايت حال دانش آموزان بيمار و ضعيف را بكنند و حتی احتمال بدهند كه در حين دويدن امكان دارد به يك دانش آموزی برخورد كنند كه عمل جراحی كرده و بر اثر برخورد آن ها به زمين بخورد و منجر به خسارت شود ،  در صورت بروز چنين حوادثی دانش آموز بی توجه مسئول پرداخت هزينه می باشد .

۸- تذكّر به دانش آموزان در خصوص  باز بودن درب ورودی حياط مدرسه   مبنی بر  اين كه ورود دانش آموزان  به مدرسه  آزاد  امّا  خروج  از مدرسه ممنوع مي باشد  و بدون اجازه ی مسئولين مدرسه  و خودسرانه خارج شدن  از مدرسه  تخلّف محسوب مي شود .

۹- تهيّه ی دفتر انضباطی جهت يادداشت موارد تذكّر داده شده و موارد تشويقی دانش آموزان .

1۰- پيگيری جدّی در مورد  غائبين و در صورتی كه دانش آموز  بدون اطّلاع خانواده اش غيبت كند  قبل از زنگ مدرسه با خانواده اش تماس گرفته و علّت غيبت سؤال شود .

1۱- تذكّرات خصوصی به دانش آموزان شلوغ ( بيش فعّال ) و ايجاد انگيزه و علاقه در دانش آموزان .

1۲- داشتن قابليّت صبر و بردباری درصورت بروز مشكل و توانايی گوش دادن به حرف های دانش آموزان تارسيدن به نتيجه و برقراری آشتی و رضايت بين دانش آموزان در صورت چشم پوشی كردن آن ها از مسايل به وجود آمده .

1۳- تذكّر نكات اخلاقی و حتّی نكات مهمّ  كتابچه ی جوان ، قانون ،  .  .  .  و آگاهی دادن جهت مهارت های زندگی و اين كه با افراد مزاحم در خيابان و جامعه چطور برخورد كنند .

1۴- اجتناب از تنبيه بدنی در كلّ دوران مسئوليّت .

هدف از انضباط اين است كه فرد را قادر به سازش با قوانين و مقرّراتی كند كه فرهنگ يك گروه پذيرفته است به طوری كه رفتار خود را با توقّعات وخواسته های سالم اجتماعی كه در آن زندگی مي كند هم آهنگ نمايد .

اهمّيّت انضباط به شرح زير است :

الف – سلامت جامعه

ب – شادی و نشاط فرد

ج – سازش فردی و اجتماعی

د – احساس امنيّت

ه – اعتماد به نفس

و – جلب محبّت ديگران

ز – صرفه جويی در وقت

انضباط سبب  ايجاد عظمت  برای انسان است و اين كه رعايت انضباط در كلاس  درس نه تنها موجب يادگيری بهتر مي شود بلكه به رشد سالم شخصيّت دانش آموز هم منجر مي شود . به عكس هرگونه اضطراب و پرخاشگری و عدم رعايت مقرّرات و انضباط سبب شرمندگی ، احساس گناه و خسارت مادّی و معنوی مي شود .

همان طوركه در پزشكی ، پيشگيری خيلي با ارزش تر از درمان است درمسايل انضباطی هم اين اصل حاكم است يعني پيشگيری با ارزشمندتر از اصلاح مي باشد . رعايت  اصول  انضباطی را  بايد  از زمان كودكی  به  بچه ها ياد داد .

در  بررسی  تاريخچه ی زندگی افراد بزهكار  ديده  شده  است كه اين افراد در سنين كودكی و نوجوانی هم معمولا  افرادی بی انضباط و لاقيد بوده اند . عكس قضيّه  هم  صادق  است  يعنی وقتی  تاريخچه ی زندگی  و سوابق  افراد صاحب نام را برّرسي كرده اند دريافته اندكه اين افراد در سنين كودكی و نوجوانی هم معمولا افراد منضبط بوده اند .

4000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *