no-img
گزارش فایل

دانلود تجربه ارتقا شغلي با موضوع تدريس رياضي


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود تجربه ارتقا شغلي با موضوع تدريس رياضي
zip
آوریل 22, 2017
2500 تومان
0 فروش
2500 تومان – خرید

دانلود تجربه ارتقا شغلي با موضوع تدريس رياضي


دانلود تجربه ارتقا شغلي با موضوع

تجربیات و چالش ها و راهکارهای تدریسرياضي

فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 33

 قیمت 2500تومان

 قسمتی از فایل

مقدمه

افزایش روز افزون اطلاعات، تراکم و انفجار داده های کمی و امکان دست یابی به فن آوری و نیازمندی جامعه در قرن حاضر به استفاده از ریاضی در محیط پیرامونی، تعریف دوباره ای از اولویت های مورد نظر در زمینه مهارت های اساسی ریاضی را ایجاد می کند که از آن جمله می توان به کارگیری مهارت هایی در زمینه ی برآورده کردن حل مسئله، سازماندهی داده ها، تفسیر داده ها، اندازه گیری، پیش بینی و به کاربردن ریاضیات در مسائل روزمره اشاره نمود. در این راستا توانمندی سازی انش آموزان در کسب مهارت هایی نظیر حل مسئله، استدلال ریاضی، هوشیاری نسبت به معقول بودن نتایج، فرضیه سازی، تخمین زدن، مهارت های محاسباتی، تفکری جبری، اندازه گیری، درک مفاهیم هندسی، پیش بینی نتایج و غیره از اهمیت خاصی برخوردار است. تحقیقات و آزمون های بین المللی حاکی از آنند که میزان دست یابی دانش آموزان ایرانی به این مهارت ها بسیار کمتر در انتظار است. حل این مشکل بر عهده ی برنامه ریزان درسی و معلمان می باشد. اما باید توجه داشت که نقش معلم بسیار پررنگ تر از کتاب درسی است. به عبارت دیگر کسی که به بعترین وجه می تواند انگیزه ی خودفهمی را در دانش آموزان هدایت کند و فرصت هایی را فراهم سازد تا آن ارتباط بین ریاضیات و زندگی روزمره را دریابند معلم است نه کتاب درسی.

امروزه وقتي درباره تعليم و تربيت سخن به ميان مي آيد اصطلاحاتي نظير يادگيري و ياددهي نيز مطرح مي شود.

فرآيند يادگيري مي تواند ياد گيرنده را در هر مكان و هر زمان به طور عميق با فعاليتهاي آموزشي ديگر مرتبط و تجارب او را در اين زمينه به گونه اي بسيار موثرتقويت كند. ما معلمان مي توانيم روشهاي آموزشي خود را به گونه اي تنظيم كنيم كه دانش آموزان بتوانند هر چه بيشتر آموخته هاي خود را به ياد بياورند و درباره اطلاعاتي كه ضمن تدريس درس دريافت كرده اند فكر كرده و آنها را تجزيه و تحليل و طبقه بندي كنند و خود به نتيجه ، يعني به شناخت برسند؛ تا زمانيكه دانش آموزان ما خود به شناخت نرسند تبديل علم به عمل، فكر به برنامه، خلاقيت به توليد ممكن نخواهد بود . بنابراين بزرگترين و مهمترين خدمت معلم وادار كردن دانش آموزان به تفكر، استدلال و ارائه راه حل براي مشكلات است كه از طريق كاربرد شيوه هاي يادگيري و پرورش مهارت هاي فكري ميسر است. ايجاد انگيزه و علاقه يكي از مهمترين راهكارهايي است كه مي توان با ايجاد آن درك رياضي و حل مساله را براي دانش آموزان هموار نمود. در اين مقاله سعي شده است كه با ارائه راههايي دانش آموزان را به فهم دقيق مطالب درسي علاقمند كرد كه آن نيز با توجه به يافته هاي دقيق درسي و آموزش صحيح رياضي حاصل خواهد شد.

در تدریس ریاضی مثل سایر دروس باید اصول و مبانی ویژه ای را در نیز یاد بگیریم و از اولیاء دانش آموزان برای بهبود و پیشرفت این درس کمک خواسته شود تا علاوه بر کلاس درس در خانه نیز به تکالیف و تجربیات بچه ها رسیدگی کنند. برای ارزشیابی درس ریاضی باید معبارهای مشخص علمی تعیین کرد. شرکت در کلاس های تقویتی و تابستانی برای بالا بردن مهارت و بهبود و تقویت آنان در این درس ضروری است. ریاضیات به عنوان یک درس اصلی است که داشتن درک درست از آن در آینده تحصیلی دانش آموزان و طبعاً پیشرفت علمی کشور نقش مهمی دارد. به این ترتیب در برنامه درسی و آموزش برقرار کردن پیوند ریاضیات و کاربردهایش در زندگی و سایر علوم از قبیل هنر، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و … باید مد نظر قرار گیرد و در صورتری که این موارد در آموزش دیده نشود این سوال همیشه در ذهن دانش آموز باقی می ماند که به چه دلیل باید ریاضی خواند. بین رشته های علمی که بشر در طول هزاران سال به وجود آورد، ریاضیات جای مخصوص و ضمناً مهمی را اشغال کرده است و به عنوان یکی از روش های اصلی در بررسی های مربوط به کامپیوتر، فیزیک، و زیست و صنعت و اقتصاد به کار می رود و با وجود این مطلب برای آموزش جوانان هنوز از همان روش استفاده می شود که سقراط و افلاطون حقایق عالی اخلاقی را برای شیفتگان منطق و فلسفه بیان می کردند.

فهرست مطالب

مقدمه. 4

فصل اول.. 6

چرا تدریس ریاضی دشوار است؟. 7

ضعف دانش آموزان درریاضی.. 8

علل ضعف دانش آموزان در درس ریاضی.. 9

فصل دوم. 13

یشنهادات… 14

ارائه پيشنهاداتي در خصوص محتواي برنامه‌ي درس رياضي.. 14

راه‌كارهايي كه عوامل ضعف آموزش رياضي براي دانش‌آموزان ارائه شده. 16

آموزش بهتر ریاضیات… 18

استفاده از يافته هاي واقعي درس به عنوان نقطه شروع فعاليت… 19

كار گروهي و بحث همگاني و تاثير آن بر يادگيري دانش آموزان.. 21

از گروه هاي يادگيري مشاركتي استفاده كنيد.. 23

چگونه درس ریاضی را جذاب کنیم.. 25

راهبردهای حل مسئله. 27

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

2500 تومان – خریدads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *