no-img
گزارش فایل

دانلودفایل اقدام پژوهی چگونه گوشه گیری دانش اموزم را برطرف کنم


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلودفایل اقدام پژوهی چگونه گوشه گیری دانش اموزم را برطرف کنم
zip
آگوست 5, 2019
5000 تومان
0 فروش
5000 تومان – خرید

دانلودفایل اقدام پژوهی چگونه گوشه گیری دانش اموزم را برطرف کنم


دانلود اقدام پژوهی چگونه گوشه گیری دانش اموزم را برطرف کنم

تعداد صفحات فایل

فایل ورد و قابل ویرایش

شرح فایل

ارزیابی نتایج وگزارش نهایی:

در این تحقیقی که انجام دادم به نتایج مهمی رسیدم که تأثیرات این نتایج نه تنها در دانش آموز بوده بلکه در خودم نیز تأثیرات فراوانی داشته.به این نتیجه رسیدم که یک دبیر در امر آموزش فقط وظیفه ی یاد دادن معلومات به روشهای مختلف به دانش آموزان را ندارد بلکه باید در لحظه ی ورود به کلاس ابتدا وضعیت روحی آنها را بسنجد و اگر دانش آموزی ازلحاظ روحی آماده نباشد دبیر نمی تواند کار خودرا شروع کند. یک دانش آموز ممکن است مشکل کوچکی در او باشد واگر دبیری متوجه آن بشود و درصدد رفع آن تلاشی نکند بزرگترین ظلم را در حق آن کودک معصوم انجام داده است زیرا ممکن است آن مشکل کوچک در دراز مدت به مشکلی بزرگ و غیر قابل درمان شود و در مورد دانش آموز خودم (یگانه) در نهایت پی بردیم که علت به وجود آمدن مشکل یگانه در وهله ی اول عدم اعتماد به نفس، عدم محبت وتوجه اطرافیان و ترد شدن توسط دوستان وهمکلاسی هایش بوده که ما در پیش گرفتن روش(( حمایت عاطفی و واگذاری مسئولیت های مناسب با توجه به میزان توان جسمی و ذهنی یگانه جهت تقویت اعتماد به نفس آن)) به یگانه در زمینه ی ابراز محبت به او نیز اعتماد به نفس داده ایم که نه تنها مشکل گوشه گیری او را رفع کرده بلکه او فردی اجتماعی با اعتماد به نفس بالا گردیده

پيشنهادات

در پايان چند توصيه به دبیران محترم دارم:

-دادن مسئولیت بهترین گزینه برای حل مشکل دانش آموزان گوشه گیر می باشد

-تشویق کردن می تواند اعتماد بنفس آنها را افزایش دهد.

-برگزاری گردش های علمی و اردو ها به منظور تعامل با سایر دانش آموزان بسیار مفید است.

– فراهم کردن زمینه برای ارائه گزارش و سخنرانی پیرامون مسائل درسی و کار گاهی توسط این چنین دانش آموزان برای بر طرغ کردن مشکل گوشه گیری انان مفید است.

-در س هنر فرصت خوبی است  تا در پایان فعالیت هنری به نقد هنری و خود ارزیابی پرداخته شود و مجال نقد و ارزیابی به انها داده شود .

-شناخت، پیش مقدمه انجام هر اقدامی می باشد. لذا توصیه می گردد که دبیران عزیز از همان روز های اول سال تحصیلی با کمک مسئولین مدرسه ، اولیا  نسبت به شناخت کامل دانش آموزان اقدام کنند.

– دانش و آگاهی نسبت به مسائل تربیتی و آموزشی ابزار موفقیت دبیر می باشد.مطالعه کتب روانشناسی تربیتی و روشهای تدریس باید به یک عادت برای دبیرین تبدیل شود.

-از شتابزدگی و هر گونه اقدامی قبل از آگاهی خودداری گردد.برخورد نامناسب مانند تجویز داروی نامناسب می باشد که گاهی اوقات خسرات جبران ناپذیری به بار می آورد و برای برگشت به نقطه اول هیچ راهی وجود ندارد.

5000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *