no-img
گزارش فایل

دانلود كارورزي با موضوع علوم تربيتي


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود كارورزي با موضوع علوم تربيتي
zip
آوریل 23, 2017
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود كارورزي با موضوع علوم تربيتي


گزارش کارورزی دانشگاه فرهنگیان با موضوع علوم تربيتي

مجموع کارورزی های 1 تا 4

رشته:علوم تربیتی-گروه 915

 فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل93

کارورزی چیست؟

هر تجربه آموزشی را که با شغل ترکیب شود، می توان  کارورزی نامیدوهمین ترکیب است که کارورزی رابه ابزاری منحصربه فردبرای ( کنکاش شغلی) (Career Exploration) تبدیل می کند.

اصل کلمه کارورزی به واژه (کارورز) بر می گردد و به فردی گفته می شود که در حین تحصیل در آموزش عالی و یا بلافاصله بعد از پایان دوران تحصیل ون تنها با هدف کسب تجربه و مهارت کاری و عملی در موسسه ای مشغول به کار می شود.

کارورزی می تواند برای افراد حالت اجباری یا اختیاری داشته باشد. یعنی کارورز گاهی اوقات باید برای گذراندن دو یا سه واحد درسی در دانشگاه به دوره کارورزی روی بیاورد و یا اینکه خودش به طور داوطلبانه در یک واحد صنعتی یا اداری مشغول کار (بون دستمزد) شود. دوره کارورزی امکان و فرصتی برای آشنایی دانشجویان با محیط کار محسوب می شود که نه تنها باعث افزایش قابلیت های آنان برای اشتغال در آینده می شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می دهد تا بتواند بهتر به علاقمندی ها و گرایش های خود در زمینه های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند.

چکیده:

كارورزي (Internship) يكي ازابزارهاي مهم تربيت نيروي انساني درحوزه تحصيلات عالي است زيرادانشگاه علاوه برآموزش بايددرپژوهش وخدمات رساني به صنايع نقش مهمي راايفاكند. درحاليكه متأسفانه وضعيت دانشگاه ها درايران بهگونه‌اي است كه بيشتربه انتقال دانش مي‌پردازند، بدون اينكه زمينه جذب دانش انتقال يافته فراهم شده باشد. كارورزي مي‌تواندابزاربسيارمهمي درراستاي ايجادچنين زمينه‌اي باشدامابنابه دلايل مختلفي هنوزدرفرهنگ دانشگاه‌هاي ايران جايگاه ويژهخ ودرادارانيست.

در کل هیچ جانشینی برای تجربه عملی وجود ندارد. کارورزی ابزاری برای تبدیل تئوری به عمل و همچنین تلاشی برای ایجاد پیوند‌هایی بین محیط عملی و مراکز آموزشی است. ‌ برای انجام کنکاش شغلی نیز کارورزی از بقیه گزینه‌ها مناسب‌تر است. واضح است که هرگز نمی‌توان از طریق مطالعه یا گفت‌وگو با افراد مطلع به اطلاعات کافی و مورد نیاز برای کنکاش شغلی دست یافت. کارورزی یک تجربه دست اول و عملی است که به فرد اجازه می‌دهد بهترین نتیجه‌گیری‌ها را درباره ارتباط احتمالی خود و یک زمینه شغلی، انجام دهید. در ضمن کارورزی ممکن است به کارورز مهارتهایی را بیاموزد که ممکن است دارای آنها نباشد. کنکاش شغلی درطول یک ترمیادرطول فصل تابستان،روش نسبتاًسریع وکم خطری برای کسب اطلاعات درباره یک زمینه شغلی است. این روش به کارورزان فرصت می‌دهدتامیزان علاقه خودراقبل ازآنکه برای چند سال متعهد به انجام آن شوند، بسنجند و یا اینکه بدانند برای وارد شدن به یک زمینه شغلی به چه مهارتها یا ملزومات آموزشی نیاز دارند. کارورزی حتی باید به کارورزان کمک کند تا بفهمند از چه بخش‌هایی در یک زمینه شغلی خوششان نمی‌آید.

مقدمه:

امروزه و به خاطر آنکه واژه کارورزی کاربردهای فراوانی دارد، گاهی اوقات به سختی می‌توان منظور گوینده را از واژه کارورزی استنباط کرد. در حقیقت می‌توان هر تجربه آموزشی را که با شغل ترکیب شود، کارورزی نامید و همین ترکیب است که کارورزی را به ابزاری منحصر به فرد برای کنکاش شغلی  تبدیل می‌کند. اصل کلمه کارورزیبهواژه کارورز برمی‌گردد و به فردی گفته می‌شود که در حین تحصیل در آموزش عالی و یا بلافاصله بعد از پایان دوران تحصیل و تنها با هدف کسب تجربه و مهارت کاری و عملی در مؤسسه‌ای مشغول بکار می‌شود

دوره کارورزی امکان و فرصتی برای آشنایی دانشجویان با محیط کار محسوب می‌شود که نه تنها باعث افزایش قابلیت‌های آنان برای اشتغال در آینده می‌شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می‌دهد تا بتوانند بهتر به علاقمندی‌ها و گرایش‌های خود در زمینه‌های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند. مثلاً حضور در کتابخانه برای کارورز، برخورد با واقعیت‌ها را به دنبال دارد. در واقع می‌توان اصول نظری که اساس یک مصاحبه خوب در بخش مرجع را تشکیل می‌دهند به بهترین شکل در کلاس درس تدریس کرد اما روش‌های ارتباطی واقعی را فقط از طریق تمرین و برخورد با مراجعه‌کننده می‌توان کسب کرد و در مرحله عمل است که کارورز قادر به برقراری ارتباط گفتاری یا کلامی و افزایش مهارت‌های ارتباطی گفتاری و غیر گفتاری خواهد شد.

کارورزی به دانشجویان فرصت می‌دهد تا به بهترین نحو از یک محیط کاری عینی تجربه کسب کنند. امروزه در جهان، کارورزی‌بهترین گزینه برای انجام کنکاش شغلی به شمار می‌رود. در واقع کارورزی یک تجربه دست اول و عملی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد بهترین نتیجه‌گیری‌ها را درباره ارتباط احتمالی خود و یک زمینه شغلی، انجام دهند. از همه مهمتر اینکه کارورزی می‌تواند به دانشجویان مهارت های شغلی مهمی را همانند برقراری ارتباط، تعهد کاری، وقت شناسی، حل مساله، کارگروهی، خودمدیریتی، برنامه‌ریزی و سازماندهی و آشنایی با فن‌آوری بیاموزد که امروزه برای شاغل شدن بسیار واجب و ضروری هستند. اما متأسفانه کارورزی در سیستم آموزش عالی کشور ما چندان از سوی دانشجویان جدی گرفته نمی‌شود. به نظر می‌رسد دلیل این امر عدم آشنایی دانشجویان با ضرورت آمادگی شغلی در دوران دانشجویی و عدم اطلاع از نقش حیاتی کارورزی در آمادگی شغلی باشد.

بطور کلی احساس نیاز عامل مهمی برای به حرکت درآمدن و به حرکت درآوردن است. اگر دانشگاه از طریق دفاتر ارتباط با صنعت این احساس نیاز را در دانشجو بوجود بیاورد که برای ورود به بازار کار باید آنچه را که در اینجا بصورت تئوری می‌آموزد،‌اجرا کند، آنوقت دانشجو قدر هر ثانیه دوره کارورزی خود را خواهد دانست، زیرا او نیاز را حس کرده است. چنین دانشجویی وقت و انرژی زیادی صرف می‌کند و مصمم است تا گوی سبقت را از دیگران برباید تا شغل شایسته‌ای پیدا کند و در آن موفق شود.

کارورزیوکارآموزیمی‌تواندابزاربسیارمهمیدرراستایآمادگیشغلیدانشجویانوفارغ‌التحصیلان باشد اما بنا به دلائل مختلفی به تدریج در فرهنگ دانشگاه‌های ایران رو به اضمحلال است. دوره کارورزی امکان و فرصتی برای آشنایی دانشجویان با محیط کار محسوب می‌شود که نه تنها باعث افزایش قابلیتهای آنان برای اشتغال در آینده می‌شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می‌دهد تا بتوانند بهتر به علاقمندی‌ها و گرایش‌های خود در زمینه‌های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند

فصل اول:

1-1: ویژگیهای من:

اینجانب فرهاد نوروزی 24 ساله،دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید بهشتی گنبد کاووس میباشم که با علاقه و انگیزه فراوان پا به عرصه ی تعلیم و تربیت گذاشته ام و امید است که با استعانت از خدای متعال،معلمی تاثیرگذار بوده و خدمتی هر چند ناچیز در جهت رشد و ترقی کشور عزیزم انجام دهم.

در راه سخت و پر از تعهد معلمی توانایهای زیر را کسب کرده ام:

  • تعهد نسبت به کودکان و سرنوشت آنها
  • علاقه مندی به کودکان
  • دقت به مسائل دانش آموزان از مباحث روانشناسی و خانوادگی
  • تدریس متناسب با فهم و درک دانش آموزان
  • اما در مسائلی مانند مدیریت کلاس ضعف دارم.

فهرست مطالب

کارورزی چیست؟ 5

چکیده  6

مقدمه  7

فصل اول: 9

1-1:ویژگیهای من   9

1-2:(گزارش فیزیکی)-موقعیتی که من در آن تدریس میکنم 10

فصل دوم: گزارشهای روزانه کارورزی 13

2-1:گزارشهای روزانه کارورزی1(ترم 4) 13

2-2:گزارشهای روزانه کارورزی2(ترم5)  30

2-3:گزارشهای روزانه کارورزی3(ترم 6)  38

2-4: گزارشهای روزانه کارورزی4(ترم 7)48

فصل سوم: فرمهای کارورزی  57

3-1:گزارشهای روزانه در قالب فرم الف57

3-2:چهارچوب تهیه طرح آموزشی(فرم ج) 75

3-3: گزارش جلسات بحث و گفتگو با استاد/سمینارها/فرم ب87

3-4: فرم (د)-ارزیابی مدیر مدرسه 89

فصل چهارم: نتیجه گیری  90

فصل پنجم:  منابع  91

پیوست ها92

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

3000 تومان – خرید

 

 ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *