no-img
گزارش فایل

دانلود كارورزي با موضوع كنش پژوهي


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود كارورزي با موضوع كنش پژوهي
zip
آوریل 24, 2017
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود كارورزي با موضوع كنش پژوهي


گزارش کارورزی دانشگاه فرهنگیان با موضوع کارورزی 3 (کنش پژوهی)

رشته: مشاور

 فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل 20

مقدمه:

( 1- اهمیت کارورزی از نظر شما به عنوان یک کارورز 2 – تاًثیر تکالیف کارورزی 1 و 2 بویژه کارورزی 3 در رشته حرفه‌ای دانشجو شما.)

1 – به عنوان یک دانشجو معلم و با توجه به این کخ بعداً به عنوان یک معلم باید در مدرسه حضور یابم گذراندن دوره‌های کارورزی در مدارس می‌تواند تا حدودی توانایی‌هایی که به صورت بالقوه از طریق واحدها و دروسی که مرتبط با امر تحصیل، تدریس و پرورش هست را به توانایی‌های باالفعل تبدیل کند.

کارورز با مشاهده موقعیت‌هایی که در مدرسه میان دانش‌آموزان و اولیا مدرسه اتفاق می‌افتد و تاًمل و تفکر درباره آنها، بهتر می‌تواند با موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی مواجهه شود، و عملکرد بهتری داشته باشد و تا حدودی آن‌ها را پیش‌بینی کند و برای بوجود نیامدن موقعیت‌هایی که به مسئله آموزش و پرورش دانش‌آموزان آسیب وارد می‌کند تمهیداتی را بیاندیشد؛ هم‌چنین دوره‌های کارورزی و قرار گرفتن در کنار کسانی که عموماً سالهای زیادی سابقه تدریس و حضور در فضای آموزشی دارند می‌تواند به افزایش تجارب کارورز کمک کند.

حضور کارورز هرچند ساعاتی محدود در هفته این امکان را می‌دهد تا محیط مدرسه را به عنوان یک معلم درک کند و دقت در فضای فیزیکی، قوانین، نوع آموزشی که در مدرسه جاریست و فضای عاطفی که بر روابط حاکم است نیز به افزایش این درک کمک می‌کند؛ وقتی با نگاهی موشکافانه و تحلیلی به همه چیز نگاه می‌کند خودبه‌خود این مسائل در ناخودآگاه وی مهم جلوه می‌کند و بعدها که معلم شد نیز به این مسائل حساسیت نشان می‌دهد.

کارورزی یک شامل بررسی مدرسه از نظر فیزیکی، ساختار و قوانین، جو عاطفی و آموزشی بود و در کارورزی 2 کارورز می‌بایست به طراحی درس و اجرای آن در کلاس بپردازد و نتایج آن را مورد بررسی قرار دهد. به نوعی هر دوی این کارها بصورت خلاصه‌تر در کارورزی 3 نیز مطرح شده است که همه‌ی این‌ها برای جلب توجه کارورز به جنس فضای که قرار است در آن کار کند می‌باشد.

ارتباط سالم میان – فردی و رابطه تنگاتنگ آن با بهبود مسائل آموزشی است. هم‌چنین اجرای قوانین در مدرسه می‌تواند به قانون‌پذیری دانش‌آموز در زندگی آینده آنان کمک کند. همینطور آموزش اگر به درستی اتفاق بیفتد آنان را برای پذیرش نقش‌های اجتماعی در آینده آماده می‌کند.

من حیث‌المجموع، دوره‌های کارورز در آشناسازی کارورز با نقشی که در آینده نه چندان دور عهده‌‌دار آن خواهند نقش انکار‌ناپذیری دارد.

فصل اول:

در طول دوره‌ی کارورزی یک یادگرفتم به عنوان عضوی از یک مجموعه به عناصر و اجزای دیگر مجموعه به صورت تک‌تک و پس در کنار هم و تاًثیر و تاًثری که برهم دارند دقت کنم. به عنوان مثال اینکه فضای فیزیکی مدرسه چطور میان اعضا تقسیم شده، آیا عدالت در اختصاص امکانات رعایت شده یا خیر. مثلاً امکانات آموزشی در همه‌ی کلاس‌ها یکسان است؟ تاًثیر جو عاطفی بر مسائل آموزشی چگونه بوده است.

دانش‌آموزان بیشتر جذب چه نوع شخصیت‌هایی در مدرسه می‌شوند. این امر باعث دقت بیشتر کارورز به محیط کارش می‌شود. یا در کارورزی 2 چگونگی طراحی آموزشی را یادگرفتم و سعی کردم که براساس آن چندجلسه‌ای را در کلاس تدریس کنم یادگرفتم تنها نوشتن مراحل مهم نیست بلکه تطبیق آن با فضا و جو واقعی که بر کلاس حاکم است نیز مهم می‌باشد؛ چون تدریس در خلاء انجام نمی‌شود و معلم باید توانایی جذب دانش‌آموزان به مبحث را داشته باشد تا دانش‌آموزان علاوه بر تحصیل لذت نیز ببرند زیرا طبق تحقیقات یادگیری بیشتر از آن که نیازمند تمرین (hard work) باشد نیازمند لذت (enjoyment) می‌باشد پس علاوه بر توجه به هم سلمی مباحث با ویژگی‌های ذهنی دانش‌آموز در این مقطع به روش‌های علاقه‌مند کردن آنها و افزایش اشتیاق آنها کمک کرد.

بنابراین به عنوان یک دانشجو – معلم یاد گرفتم سعیم بر این باشد که طرح‌ها را مطابق با واقعیت بنویسم نه صرفا یک طرح آرمانی که قابل اجرا در محیط واقعی نباشد

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

3000 تومان – خریدads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *