no-img
گزارش فایل

دانلود معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی
zip
جولای 29, 2019
4000 تومان
0 فروش
4000 تومان – خرید

دانلود معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی


دانلود معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی

تعداد صفحات فایل

فایل ورد و قابل ویرایش

شرح فایل

شاخص بیستم؛ ارائه مدل رفتاری: معلم به عنوان اولین پازل مدیریت انقلابی با رفتارهای متنوع اجتماعی روبروست که وارد حریم فرهنگی جامعه می شود، ایشان باید با بهره گیری از غنای محتوایی دینی به تبیین و ارائه مدل رفتاری در جهت مدیریت صحنه فرهنگی اقدام نماید .

شاخص بیست و یکم؛ روحیه جهادی: روحیه جهادی نگاه مدبرانه در شناخت ضرورت ها و حرکت واقع بینانه در مسیر تکاملی جامع است .معلم تراز انقلاب با توکل بر خداوند و به دور از سستی روحیه جهادی را با عمل فرهنگی همراه می سازد.

معلم انقلابی تنها با تفکر انقلابی گری در جایگاه تربیت کننده نسل آینده ، بدون شک دانش آموزان انقلابی تربیت می کند.

مقام معظم رهبری در دیدار معلمان در اردیبهشت ماه سال گذشته در وظیفه معلمان فرمودند؛«تربیت نسل آینده‌ای با هویت مستقل، عزتمند، دینی و دارای شاخص‌های ممتاز و جریان‌ساز» وظیفه‌ی اصلی و بسیار خطیر آموزش‌وپرورش و معلمان است، اگر جامعه‌ای با چنین ویژگی‌هایی شکل بگیرد، قطعاً اقتصاد مقاومتی و بدون نفت، برخورداری از فرهنگ مستقل، اصلاح الگوی مصرف و روحیه‌ی ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌ها معنا پیدا خواهد کرد.

دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم طراز شهید حججی

زلزله تربیت غیردینی زمانی بر پیکره نهیف آموزش و پرورش آوار شد که سند آموزشی 2030 توسط دولت در سطوح بالا به تصویب رسید.

نارضایتی های فراوانی که در چند سال اخیر با بدقولی در پرداخت مطالبات، تعلل در رسیدگی مشکلات قشر میلیون ها فرهنگی، کم اهمیت جلوه دادن حوزه پرورش با کم ک کردن ساعت برخی درورس تربیتی و بازبینی غلط برخی دروس و عدم توجه به شادابی فرهنگیان گریبان گیر وزارت آموزش و پرورش شد که منجر به حذف فانی و حضور دانش آشتیانی گردید.

آری، تربیت معلم تنها در سایه انقلاب معنا پیدا می کند، چرا باید مسئولان این دانشگاه با تفکرات سیاسی و افراطی بخواهند تفکرات خود را به دانشجومعلمان دیکته کنند.اینگونه مسائل تنها با تغییر نگاه به دانشگاه فرهنگیان به مکانی برای تربیت صحیح معلمان نه جولانگاه سیاسی افراد، مطلوب خواهد بود .

امیرالمومنین علی (ع) می فرماید: العامل علی غیر بصیره کالسائر علی غیر الطریق، و لایزیده سرعه السیر من الطریق الا بعدا. نتیجه می گیریم اگر نقشه نظام فرهنگی و تربیتی نداشته باشیم و آن نقشه سرلوحه کارمان قرار نگیرد و یا ندانیم که از این نقشه چه انتظاری داریم، حتی ممکن است در جهت مخالف نیز حرکت کنیم، هرچه ولو سریع تر هم برود جز دوری نصیب او نمی شود. یعنی نه تنها از صراط مستقیم گمراه می شویم و بیرون می افتیم بلکه در نقطه مقابل صراط مستقیم ممکن است حرکت نماییم.

هدف از تربیت معلم طراز شهید حججی

تردیدی نیست که هدف اصلی، انسان شدن انسان است و توحید و عدالت در تربیت بسیار مهم است اما در چه بستر و شیوه ای؟ همه می دانیم که علم و نور سازنده انسان است و علم بدون عمل از منظر قرآن نافع نیست. لذا پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) علت محدثه اسلام ومعلمان عرصه تعلیم وتربیت و استادان حوزه و دانشگاه علت مبقیه اسلام اند. استاد و معلمی که شاگرد تربیت می کند میراث اسلامی را حفظ و خلق می کند؛ یعنی نظم، اخلاق، ادب، تمیزی، احترام، صداقت، تعهد، دلسوزی باید در استاد و معلم وجود داشته باشد اینجاست که نظام تعلیم و تربیت و دانشگاه که همیشه برای کشور اهمیت داشته، امروز هم از جهات گوناگون اهمیت مظاعف دارد.

علیرغم زحمات زیاد در تهیه اسناد بالادستی موجود از جمله سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور، نقشه مهندسی فرهنگی کشور، سند دانشگاه اسلامی،  سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی و اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و کلیات روشن سند راهبری دانشگاه فرهنگیان که البته هیچ کس نمی گوید اینها وحی منزل است و نقص و ایرادی ندارند ولی بنظر می رسد ریل گذاری مناسبی صورت گرفته است. نظام تعلیم و تربیت که از مهد کودک شروع می شود 12 سال در مدرسه و چندین سال در دانشگاه ها در این 20 یا 22 سال تربیت در دست کدام نظام است؟ هم آموزش و پرورش و هم دانشگاه های ما علیرغم تلاش ها و کارهای فراوان هنوز کاملا اسلامی نشده اند. اعتقاد ما این است که نظام تعلیم و تربیت نیاز به انقلاب و انقلابی شدن دارد و آغاز آن اصلاح انحراف های صورت گرفته در سبک زندگی و بازگشت به معیار های اسلامی و ایرانی است .

4000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *