no-img
گزارش فایل

دانلود كارورزي تمرين معلمي تدريس درس عربي


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود كارورزي تمرين معلمي تدريس درس عربي
zip
می 13, 2017
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود كارورزي تمرين معلمي تدريس درس عربي


گزارش کارورزی دانشگاه فرهنگیان با موضوع گزارش کارورزی3 تمرين معلمي ((درس عربي ))

ترم 6

 فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات فایل21

امروز اولین روز کارورزی در ترم 6 است.دقیق نمیدانم که چه کاری باید انجام دهم از دوستانم که پرسیدم آنها هم نمیدانستند چون هنوز استاد راهنمای کارورزی را ندیده ایم . تصمیم میگیرم طبق روال ترم های گذشته به گزارش نویسی بپردازم.

ساعت 7:30دقیقه است و با راهنمایی های معلم و مدیر به کلاس 302پایه نهم میروم.پیش از اینکه وارد کلاس شوم با خود گمان میکردم که معلم به مرور دانسته های قبلی دانش آموزان میپردازد و این درحالی بود که معلم دروس سال گذشته را درهفته ی قبل مرور کرده بود. امروز به تدریس درس جدید پرداخت. درس درموردعلائم راهنمایی و رانندگی بود و در بخش قواعد هم وزن و حروف اصلی را تدریس میکند.

ابتدا واژگان ستون اول کلمات (المعجم)توسط یکی از دانش آموزان خوانده می شود.بعد از اینکه 3مرتبه واژه عربی  را تکرار کرد یک مرتبه ترجمه آن کلمه را میخواند.در طی این مراحل  دانش آموزان دیگر نیز اورا یاری می کنند.زمانی که یک ستون از کلمات قرائت شد 1تا2دقیقه به دانش آموزان فرصت داده می شود تا به این ستون کلمات نگاهی انداخته و ترجمه ی کلمات را یاد بگیرند. سپس معلم چند نفر از دانش آموزان را صدازده و یکی دو کلمه از هر کدامشان می پرسد تا ببیند تا چه حد یاد گرفته اند.و این مراحل تا زمانی که 3ستون کلمه به پایان برسد ادامه  می یابد.

معلم درزمان پرسش از دانش آموزان اگر نکته ای در مورد واژگان مدنظرش است برای آنها بیان میکند. مثلا

کلمه ی لِمَ: برای چه     در توضیح آن میگوید این کلمه در اصل  (لِ+ما)  بوده است.

بعد از خواندن واژگان درس  معلم به دانش آموزان می گوید با همکاری هم درس را ترجمه می کنیم.دانش آموزان یکی یکی شروع به خواندن جملات درس کرده و تا جایی که می توانند متن را ترجمه می کنند. مواردی را که نمی توانند خود معلم با بیانی لطیف و نرم به آنها کمک میکند. لازم به ذکر است معلم تازمانی که خود دانش آموز اعلام کند راهنمایی میخواهد به او فرصت تمرکز و فکر کردن روی متن را می دهد. هنگام ترجمه ی درس توسط دانش آموزان معلم به آوردن فعل در پایان جمله ، حفظ لهجه ی عربی و اداء حروف از مخارجشان وهمچنین بر ترجمه ضمایر چسبیده (همراه با) فعل تاکید بسیار دارد.

جهت یادگیری بهتر دانش آموزان  هنگام قرائت متن درس از دانش آموزان می خواهد به متن توجه داشته باشند بعنوان مثال وقتی که با کلمه ای مثل «ما أکَلتَ» می پرسد «ما» در این فعل چه نوع «ما»یی است؟ نوع فعل را مشخص کنید.

وبعد از پاسخ دانش آموزان این قاعده ی کلی را بیان می کند که :«هرگاه قبل از فعل ماضی یک «ما» قرار گرفت آن نشانه ی نفی و فعل ماضی منفی است»

برای توضیح قسمت قواعد یا «بدانیم» میگوید:

یک کلمه را زمانی که به ما دادند و قرار بر این بود که ریشه ی آن را مشخص کنیم مراحل زیر را انجام می دهیم

هر کدام از حروف کلمه مانند هر یک از ما یک نام دارد مثلا به حرف (خ) در این فعل (فاءالفعل)؛به حرف(ر)هم (عین الفعل) و به حرف(ج) نیز (لام الفعل) می گویند.

خــــــــــــــــر   ج

فـــــــــــــــــعــــــل

و اعراب فعل (خرج) را روی کلمه(فعل) جایگزین می کنیم و فعل حاصل اینگونه میشود:

خَــــــــــــــــرَ   جَ

 

فـَــــــــــــــــعَــــــلَ

و معلم این نکته را یاد آور می شود که ریشه با حروف اصلی تفاوت دارد. هرگاه گفته شود ریشه ی فعل را بنویسید باید نوشته شود:    خَرَجَ

و هرگاه گفته شود حروف اصلی را بنویسید باید نوشته شود:     خ، ر، ج

معلم در این قسمت مثال هایی را به دانش آموزان می دهد تا ریشه و حروف اصلی  فعل را مشخص کنند.

در پایان از آنها میخواهد تمارین درس را برای هفته آینده حل کنند وبرای روزچهارشنبه هم آزمون کتاب گاج را حل کرده باشند.

 

راهنمای خرید :   برای خرید انلاین ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید .   تا وارد صفحه خرید آنلاین شوید .درصفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید. تا وارد صفحه در گاه بانک شوید .بعد از وارد کردن مشخصات کارت ، وارد صفحه دانلود فایل می شوید که بصورت مستقیم می توانید آن را دانلود کنید ، همچنین علاوه بر دانلود مستقیم ، لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود –   لینک خرید

3000 تومان – خرید

 ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *