no-img
گزارش فایل

دانلود پیشنهاد ارزشیابی خواندن و نوشتن چهارم ابتدایی


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود پیشنهاد ارزشیابی خواندن و نوشتن چهارم ابتدایی
zip
جولای 4, 2017
1500 تومان
1 فروش
1500 تومان – خرید

دانلود پیشنهاد ارزشیابی خواندن و نوشتن چهارم ابتدایی


پیشنهاد ارزشیابی با عنوان:

ارتقاء سطح خواندن و نوشتن در پایه چهارم ابتدایی 

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

  تعداد صفحات 5

مقدمه

در مطالعات پرلز سواد خواندن به عنوان ” فهم، استفاده و تفكر روي متون نوشتاري به منظور دسترسي به اهداف گسترش دانش و توانايي و مشاركت در جامعه ” معرفي شده است . تمركز در سواد خواندن بيشتر ” خواندن براي يادگيري ” است ، تا ” يادگيري براي خواندن ”  مهم ترين هدف آموزش زبان در دوره ابتدايي رشد نويسندگي و پيشرفت خواندن است . زيرا خواندن اساس يادگيري علوم ديگر و موضوعات ديگر درسي است. نكته مهم در امر خواندن توجه و تاييد بر امر فهميدن مي باشد ، نه صرفا خواندني كه به صورت عادت در آمده است

بررسي نتيجه آزمون پرلز 2001 و ضعف دانش آموزان ايراني در درك و فهم و استنتاج مطالب خوانده شده و عدم توانايي ساخت معنا وگرفتن اين نتيجه كه عملكرد دانش آموزان ايراني در مقايسه با كشورهاي شركت كننده به طور معنا داري پايين تر از ميانگين بين المللي (500) است ، امري ساده و بي اهميت نيست ، بلكه با توجه به اهميت خواندن در دوره ابتدايي بررسي همه جانبه دلايل وجود اين مشكل و ارائه راهكارهاي مناسب براي حل اين مشكل مسؤليتي عظيم را به متوليان تعليم و تربيت ما محول نموده است.

سواد خواندن يكي از مهمترين توانايهايي است كه دانش آموزان در طول يادگيري خود در سال هاي اوليه دبستان كشف مي كنند و در رشد هر كودك نقش حياتي دارد .باتوجه به اين موضوع محقق سعي كرده كه به انجام راه كارهايي در كلاس اول دبستان اقدام كرده تا پايه هاي خواندن دانش آموزان را در اين پايه افزايش دهد. پرداختن به مهارتهاي خواندن فقط در سالهاي بالاي دبستان نمي تواند به يكباره در نوع و روش يادگيري دانش آموزان تغيير ايجاد نمايد.

در پژوهش گريفين (1987) در مدارس دولتي شيكاگو نشان مي دهد كه ناتواني در خواندن اثر مستقيمي بر افت و ترك تحصيل دانش آموزان دارد.

1500 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *