no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی طرح همیار معلم برای افزایش سطح علمی دانش آموزان


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی طرح همیار معلم برای افزایش سطح علمی دانش آموزان
zip
سپتامبر 10, 2017
3000 تومان
1 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی طرح همیار معلم برای افزایش سطح علمی دانش آموزان


دانلود گزارش تخصصی استفاده از طرح همیار معلم برای افزایش سطح علمی دانش آموزان

تعداد صفحات 26صفحه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

قسمتی از فایل

چکیده :

پژوهش یک روش بسیار مفید برای حل مشکلات در امر آموزش و پرورش می باشد به همین خاطر در ایـن روش دبیر نقش محوری دارد . دبیران باید سعی کنند خودشان مشکلاتشان را با دانش آموزان حل نماینـد . زیرا آنها هستند که با دانش اموزان مواجه هستند و روحیات و استعداد آن را می شناسند و با تلاش خـود و به کارگیری روش های مختلف می توانند مشکلات موردی یا کلی خـود را بـا دانـش آمـوزان رفـع نماینـد . تحقیق حاضر حاصل تلاش اینجانب در حل مشکل کلی درس دینی آموزشگاه ..… دوره … متوسـطه . ..

شهرستان … در سال تحصیلی .. به وسیله به اجرا در آوردن طرح همیار معلم می باشد .

دانش آموزان اظهار داشتند ؛ در سالهای گذشته دبیران خودشان درس می دادنـد و سـوالاتی را بـه عنـوان سوال امتحانی به ما می دادند . اینجانب با بکار گیری روشهای مختلف در نهایت موفق بـه اسـتفاده از روش همیار معلم شدم که آنها با مطالعه ی کم در منزل و تلاش بیشـتر در کـلاس توانسـتند نتیجـه ی مطلـوب بگیرند . بطوری که همه ی آنها از این روش رضایت کامل داشتند حتی خانواده های آنها نیز از این وضعیت خشنودند . چرا که انگیزه برای درس خواندن خصوصاً مسـائل دینـی در آنهـا تقویـت شـده بـود . و نمـرات امتحانی آنها نیز دلیل روشن و واضح این مسئله است .

مقدمه :

با ورود دانش آموزان از مقطع متوسطه اول به دبیرستان علاوه بر تازگی محیط و جو مدرسه, متفاوت بودن دروس حجم سنگین درسها باعث افت تحصیلی در این پایه می شود و . از طرف دیگر به علت سطح پایین رفاه اقتصادی, خانواده ها نیز قادر به استفاده از معلم خصوصی نیستند. بنابراین به نظر می رسد در صورتی که طرح” همیار معلم تقویتی” مورد توجه قرار گیرد نتایج مثبتی خواهد داشت.

در نظام آموزش و پرورش هر هدف تربیتی و آموزش در نهایت به وسیله دبیـر تحقـق مـی یابـد . روشـهای آموزش ، محتوای دروس موضوعهای علمی ، الگوهای تربیتی و رفتارها همه و همه به وسیله دبیر بـه دانـش آموز منتقل می شود . و از این رو در هر تحول آموزشی دبیر از جایگاه و نقش کلیدی بــرخـــوردار اسـت . بنـابراین می توان گفت که آموزش و پرورش پویا در جهان متحول و مملو از دگرگونی های سـریع ، نیازمنـد وجود دبیرانی است که مسائل و مشکلات را ببینند و درک کنند و به جستجوی علل آن پرداختـه و راهکـار ارائه نمایند و به تحقیق و تغییر و نوآوری رغبت و تمایل داشته و قالب های کهنه ی آموزشی را رها کنند و در یک کلام می توان گفت :

دبیران ، معماران اصلی بنای آموزش و پرورش هستند و مصالح اصلی آن نیز کنجکاو ی ، تفکر ، پـژوهش و نوآوری و ابداع در روشها و آموزشهاست . دبیر پژوهشگر دبیری است که مشکلات کـلاس خـود را مشـاهده کرده و پژوهش خود را با وجود مشکل آغاز کند و علت یابی آن مشکلات موجبات پویایی نظـام آموزشـی را فراهم نماید . بنده نیز با مشاهده ی وجود مشکل در کلاس درسی خودم ]دینی [ در پی حل آن برآمـدم . چرا که در کلاس تنها به روش سخنرانی توسط من تدریس می شد . ] البته لازم به ذکر است که خود دانش آموزان تمایل زیادی به این نوع آموزش داشتند » طبق عادت [ . « دانش اموزان در نـیم سـاعت اول گـوش می کردند و سپس خسته می شدند و با توجه به اهمیتی که کتاب دینی دارد این نحوه برای مـن معظـل شده بود . بنا بر این تصمیم گرفتم روی بحث همیار معلم کار کرده و در کلاسم از همیار معلم استفاده کنم.

این گزارش درباره ی نحوه ی مقابله با این مشکل توسط همیار معلم است . امید است با ادامه ی ایـن روش ها موجبات پویایی روند آموزشی را فراهم نماییم .

3000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *