no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی افزایش انگیزه هنرجویان حسابداری


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی افزایش انگیزه هنرجویان حسابداری
zip
سپتامبر 14, 2017
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی افزایش انگیزه هنرجویان حسابداری


دانلود گزارش تخصصی افزایش انگیزه هنرجویان حسابداری بوسیله آشناکردن نقش آنها در توسعه پایدار

تعداد صفحات 28صفحه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

قسمتی از فایل

چکیده

سنگ زیربنای توسعه پایدار در هر جامعه، انسان سالم و متخصص و متعهد است. از این رو، آموزشهای تخصصی در کنار و همراه با سایر آموزشهایی که برای توسعه نیروی انسانی ارائه میشود به فرایند توسعه پایدار در کشور کمک میکند.

یکی از مهم ترین رشته هایی که نقش مهمی در توسعه پایدار در جامعه دارد ، رشته حسابداری می باشد . حسابداری در تمام دنیا ودر تمام مشاغل در هر مرحله وبا هر تعداد کارمند وشاغل نیاز مبرم بشر بوده و می باشد.

رشته حسابداری یکی از رشته های جهانی وضروری در هر جامعه بوده ولی هنوز از نظر کتبی که تدریس می شوند ساعت تدریس این کتاب ها وامکانات موجود هماهنگی با نیاز جامعه نداشته وپیشرفت چشمگیری وجود نیامده است واین رشته بیشتر در هنرستان اشباع شده است باید با توجه به پیشرفت تکنولوژی وتکنولوژی به وجود آمده در دیگر سطوح زندگی مردم تغییراتی را نیز در نحوه تدریس وفراگیری رشته حسابداری به وجود آوریم .

در سال تحصیلی 1395-1396 با هنرجویانی مواجه بودم که علاقه ای و انگیزه به رشته حسابداری نداشتندبادیدن این مشکل تصمیم گرفتم تا آن را بررسی و حل نمایم .

بعد از جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن ، سعی کردم انگیزه هنرجویان را بوسیله فهماندن این موضوع که نقش آنها در توسعه پایدار چقدر است برانگیزانم و آنها را به این رشته علاقمند نمایم .

نکات کلیدی :

رشته حسابداری توسعه پایدار انگیزه – علاقمندی – روش ها

مقدمه:

با توجه به تحقیقات انجام شده ، شناخت دانش اموزان از رشته حسابداری پایین می باشد وبنا به نظر اگوست کنت، علم وآگاهی پیش نگری می آورد وپیش نگری کنش . چون دانش آموزان و والدین آنا ن شناخت کافی از رشته حسابداری ندارند، تمایل کمتری برای انتخاب رشته حسابداری از خود نشان می دهند . شرایط خانوادگی از قبیل سواد والدین ، شغل پدرف وضعیت اقتصادی خانواده در انتخاب رشته حسابداری موثر می باشند (غریب،(1374 به عقیده مشاوران ، معلمان ومدیران دربیشتر موارد دانش آموزانی که نمره شان برای انتخاب دیگر رشته ها نمی رسد رشته حسابداری را انتخاب می نمایند.

یکی از دلایل انتخاب نکردن رشته حسابداری توسط هنرجویان این است که تحصیل در رشته های کار دانش و فنی و حرفه ای را مانعی جهت ادامه تحصیل در سطوح بالا می دانند(غریبت ، .( 1379 بنا به نظر کاتز یک فرد نسبت به اشیائی (موضوعاتی) نگرش مثبت پیدا می کند که در برآوردن نیازهای او یا در جلوگیری از رویدادهای منفی برای وی موثر باشد(کریمی ، (1379 برخلاف تحقیات مذکور میری چیمه (1374) به نتایج متناقضی دست یافته است . دانش آموزان با علاقه به رشته حسابداری روی آورده اند و روی آوردن دانش اموزان به کار دانش و فنی و حرفه ای بخاطر عدم کسب شرایط ورود به رشته حسابداری نبوده است یکی از نکات دیگری که در تحقیقات توجهی به آن نشده است فرهنگ کار در جامعه است به نظر می رسد در جامعه کنونی ایران دانش آموزان و والدین آنان بیشتر به مشاغل دولتی و استخدام رسمی علاقه مند هستند ورشته های کار دانش و فنی و حرفه ای را مترارف با اشتغال آزاد می پندراند این امر در نگرش دانش اموزان نسبت به شاخه کار دانش و فنی و حرفه ای تاثر منفی دارد در جامعه ماتحصیل را بیشتر به خاطر استخدام می پذیرند نه به عنوان راهی برای کسب مهرت جهت اشتغال در جامعه این نگرش است که زمان لازم دارد تا تغییر کند .بنابراین عوامل متعدد در نگرش دانش آموزان به رشته حسابداری است البته هنرجویان نسبت به رشته حسابداری مثبتی دارند.

مفهوم حسابداری توسعه پایدار عملا مربوط به یک دوره در 40 سال گذشته است که فرآیند و پایه گذاری آن ناشی از تحولات به وجود آمده در رشته حسابداری و توجه به مفاهیم و ریشه حسابداری به عنوان یک مفهوم بسیاروسیعتر از ابعاد مالی است و به دنبال مفهوم محدود و نوپای آن در طول چند سال گذشته مطرح شده است. این تغییر و توسعه ایجاد شده نشاندهنده دو خط فکری مستقل است که در خط اول: نگرش فلسفی در مورد فرآیند و نقش پاسخگویی سازمانها و چگونگی ارتباط آنها با توسعه پایدار را بیان میکند و عنوان میشود که این عوامل، از جمله عواملی هستند که در حرکت سازمانها به سمت پایداری موثر هستند. بر همین اساس در این نگرش مفاهیم حسابداری بر روی یک سیستم کاملا جدید حسابداری طراحی میشود و برای ترویج استراتژی پایداری سازمانها موثر هستند. خط دوم، توجه به چشمانداز مدیریت در ارتباط با شرایط و ابزار متنوع و مؤثر در جهت پایداری سازمان است. در این گزارش ممکن است که توسعه یک سازمان یا هزینه آن در اصطلاح به عنوان هزینهای متعارف مالی یا در حسابداری مدیریت تحت عنوان هزینه های قابل کنترل شناسایی شود. به بیانی سادهتر و جذابتر: حسابداری توسعه پایدار از ابتدا اجازه میدهد که تا ارزیابی کاملی از عواملی که دارای اهمیت نسبی هستند از جمله عواملی که دارای مزایای اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی هستند و خطرات و آثار متقابل آنها در سیستم حسابداری شرکتهای بزرگ انجام و گزارش شوند: به عبارتی فرآیند توسعه یافتگی این رشته از حسابداری مربوط به سالهای 1980-1971، 1990-1981، 1995-1991 تا به حال است که در نهایت منجر به ایجاد رشته جدیدی در مرکز علمی تحت عنوان حسابداری توسعه پایدار شده است. این دوره در مدت بسیار کوتاهی که امروزه بخشی از روندهای آن برای سازمانها کاملا مشهود و مشخص است ایجاد شد به طوری که در این دوره حجم زیادی از مطالعات تجربی و تئوریهای هنجاری درخصوص این رشته جدید در حسابداری مطرح شد.

بنا بر آنچه گفته شد اینجانب ….. تصمیم گرفتم هنرجویانم را با نقش این رشته در توسعه پایدار آشنا سازم و بدینوسیله انگیزه و علاقه آنها را به ادامه تحصیل در این رشته برانگیزانم .

2000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *