no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن عدم کنترل ادرار با روش های مناسب


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن عدم کنترل ادرار با روش های مناسب
امتیاز 4.00 ( 1 رای )دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن عدم کنترل ادرار با روش های مناسب">
zip
سپتامبر 14, 2017
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن عدم کنترل ادرار با روش های مناسب


دانلود گزارش تخصصی برطرف کردن عدم کنترل ادرار یکی از دانش آموزان با روش های مناسب

تعداد صفحات 18صفحه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

قسمتی از فایل

چکیده

»بی اختیاری ادرار« به دفع مکرر ادرار در لباس گفته میشــود که معمولا به این صــورت است که کودک قادر به این کنترل نخواهد بود. عدم کنترل ادرار یک علامت روان تنی شایع است که هم به تنهایی و هم همراه با سایر اختلالات کودکان تظاهر مییابد و زمانی این اختلال مطرح میباشد که کودکی که حداقل سن او 5 سال میباشد، هنوز کنترل ادرار خود را به طور کامل بدست نیاورده است و در لباس خودش ادرار میکند که این عدم کنترل ممکن است فقط در شب (تنوع شبانه)، فقط در روز (نوع روزانه) یا در هر دو زمان (نوع مختلط) باشد، ممکن است این رفتار کودک عمدی یا غیرعمد باشد.

اینجان …………………… در بین دانش آموزان کلاسم در سال تحصیلی 1397-1396 دانش آموزی داشتم که مشکل عدم کنترل ادرار داشت و بنده بعد از پی بردن به این مشکل در صدد برآمدم تا این مشکل را حل نمایم .

نکات کلیدی :

دانش آموز – عدم کنترل ادرار – راه حل ها

مقدمه

از بین این کودکان کسانی هستند که در مرحلهای از سن خود حداقل به مدت 6 ماه تا یکسال کنترل ادرار خود را بدست آوردهاند و پس از آن مجدد دچار مشکل شدهاند (نوع ثانویه) ولی کودکانی نیز هستند که هیچگاه کنترل ادرار خود را بدست نیاوردهاند. این اختلال در پسران شیوع بیشتری نسبت به دختران دارد. توانایی کنترل ادرار جزء رشد حرکتی – روانی کودک محسوب می شود.اما در صورتی که کودکی به این اختلال مواجه است،نباید او را مورد سرزنش قرار داده یا حتی به تنبیه متوسل شد. زیرا تنها خواست و اراده کودک نیست که او را قادر به کنترل ادرار می کند، بلکه فاکتورهای پیچیده دیگری نظیر عوامل ارثی، محیطی که کودک در آن زندگی می کند، وضعیت سلامت عمومی و سیر رشد او در این امر مؤثر می باشند.

در پیش گرفتن رفتاری محبت آمیز به همراه درک کودک، می تواند در به دست آوردن مهارت کافی جهت کنترل مثانه به او کمک نمایدو بالعکس، رفتار خشونت آمیز به همراه سرزنش و تحقیر، نه تنها مؤثر نیست، بلکه از نظر روانی تأثیری منفی داشته و نوعی احساس طرد شدگی را در کودک بر می انگیزد. علاوه بر این، طفل به هنگام رفع حاجت دچار اضطراب و تشویش شده و نوعی احساس نارضایتی می کند. در حالی که به این نیاز طبیعی بایستی با عکس العملی طبیعی پاسخ داده شود.این مسئله در میان کودکان استثنایی بیشتر به چشم می خورد و آنها به شدت بیشتری با این مسئله مواجه هستند. در میان دانش آموزان کلاس من هم کودکی به نام نیما وجود داشت که بیشرین دلیلی که عدم کنترل ادرار را در وی بوجود آورده بود اضطراب و جدایی از مادر بود . بنده تصمیم گرفتم این اختلال را از او از بین برده و یا حد اقل به وضع مطلوب برسانم.

 

3000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *