no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی حل مشکل رفتارهای نامطلوب و نابهنجار


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی حل مشکل رفتارهای نامطلوب و نابهنجار
zip
سپتامبر 13, 2017
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی حل مشکل رفتارهای نامطلوب و نابهنجار


دانلود گزارش تخصصی حل مشکل رفتارهای نامطلوب و نابهنجار یکی از دانش آموزان با روش های مناسب

تعداد صفحات 24صفحه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

قسمتی از فایل

اینجانب                   مدت    سال است که در آموزش و پرورش مشغول خدمت هستم و هم اکنون در آموزشگاه    مشغول تدریس هستم.در این آموزشگاه در پایه …………. با دانش آموزی مواجه شدم ؛که نظم وانضباط مدرسه را در کلاس برهم زده بود . او دارای رفتار های نامطلوب از قبیل شلوغی غیر نرمال، مسخره کردن دیگران، اذیت دادن کردن دیگر دانش آموزان ،حسادت ، بی حوصلگی ،فحش دادن به دیگران ، لجبازی ، تنبلی بود.

برای گرد آوری اطلاعات روشهای متعددی وجود داشت؛ با توجه به موضوع پژوهش ، به نظر می رسید که باید از چند روش به صورت ترکیبی برای جمع آوری اطلاعات استفاده نمایم . در این پژوهش روشهای مشاهده ، مشاهده مشارکتی و مصاحبه را انتخاب نمودم. برای کاهش حسادت ، شرکت دادن فرد در گروههای مختلف و احساس مسئولیت فرد نسبت به گروه باید انجام می شد برای کاهش رفتار های نامطلوب و لج بازی ؛ از والدین دانش آموز خواسته شد که بین فرزندان تبعیض قائل نشوند و با فرزندان خود با ملایمت ومهربانی رفتار کنند و ویژگی های مثبت فرزند خود را با تشویق تقویت نمایند. تا فرزند دچار کمبود محبت نگردد .

به نظر می رسد یکی از علتهای اساسی رفتار های نامطلوب و لج بازی تبعیض و کمبود محبت در محیط خانه است بنابر این والدین بایدبه فرزند خود بر چسب های مثبت بزنند تا اوباور کند که واقعا دارای ویژگی های مثبت است .برای کاهش ضعف تحصیلی ، از بین بردن مشکلات عاطفی توسط والدین ومعلم مربوطه ، ایجاد انگیزه ، تقویت ویژگی های مثبت ، شکوفایی اعتمادبه نفس ، توجه لازم به وی ، تغییر نگرش او نسبت به خود از جمله عواملی هستندکه می توانند ضعف تحصیلی دانش آموزرا کاهش دهند.

نکات کلیدی :

دانش آموز – رفتار نامطلوب – راهکارها

مقدمه :

رفتار های نامطلوبدانش آموزان ، یکی از مسائلی است که معمولا معلمان با آن مواجه هستند . یکی از عوامل بازدارنده در امر تحصیل ، رفتار های نامطلوبمی باشد . معلمان در برابر رفتار های نامطلوب ، به شکل های متفاوتی از خود عکس العمل نشان می دهند . برخی از معلمان آنان را به شدّت سرکوب می کنند . بعضی از معلمان ، در مقابل آنان کو تاه می آ یند ؛ بعضی دیگر آنان را به حال خود رها می کنند . امّا واقعیت این است که در این حالت مشکل ادامه خواهد یافت و مشکلات دیگری نیز به دنبال خواهد آوردبه نظر می رسد راه منطقی این است که وقتی مشکلی در کلاس پیش می آید ؛ بهتر است ابتدا آن مشکل شناسایی شود سپس به صورت علمی مورد بررسی قرار گیرد . بعد از آن راه حل هایی جهت رفع مشکل پیدا کرده و به صورت عملی آن مسئله رفع گردد.

3000 تومان – خرید


ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *