no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی روش های جدید تدریس زیست شناسی


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی روش های جدید تدریس زیست شناسی
امتیاز 4.00 ( 1 رای )دانلود گزارش تخصصی روش های جدید تدریس زیست شناسی">
zip
مارس 15, 2017
2000 تومان
3 فروش
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی روش های جدید تدریس زیست شناسی


دانلود گزارش تخصصی دبیر زیست شناسی

با موضوع روش های جدید تدریس زیست شناسی و ایجاد رغبت در دانش آموزان

فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 29

 قیمت 2000تومان

 قسمتی از فایل

چکیده

تدریس به معنای ساده، یعنی سخنرانی یک دبیر برای تعداد زیادی دانش آموز. این باور ریشه در قرون وسطی دارد. در زما نهای گذشته وقتی کتابی کمیاب میشد، این احساس در دبیر به وجود می آمد که بهتر است دانش خود را در قالب سخنرانی و خطابه منتشر کند؛ اما به تدریج با پیشرفت فناوری و تغییر یادگیرنده، نیاز به تغییر در رو شهای آموزشی احساس شد. امروزه آموزش زیست شناسی با چالشهای بسیاری روبه روست. از جمله این چالشها استمرار روشهای تدریس منسوخ شده، تفکیک آموخته های علمی از دنیای واقعی، کمبود ساعات درسی هفتگی، کاهش فعالیتهای آزمایشگاهی، عدم برنامه ریزی و طبقه بندی درستِ برخی از مطالب درسی، آزمو ن محوری، تمرکز برآموزش کنکوری مفاهیم و بالاخره کمبود توجه به خلاقیت یادگیرندگان است.

در مقابل اینها، روشهای مبتنی براستعدادیابی و توجه به فعالیتهای خلاقانه، فعال کردن دانش آموزان در فرایند تدریس با استفاده از رو شهای نوین تدریس، برگزاری اردوهای علمی و بازدید از دستآوردهای علمی جدید، کوشش برای رفع ایرادهای مطالب درسی،توجه به فعالیتهای آزمایشگاهی با اختصاص امتیاز یا نمره به آن، توجه به یادگیری مفاهیم پایه بهجای تمرکز بر نکات کنکوری ومانند اینها از راهکارهای موجود برای بهبود آموزشزیست شناسی و پیشرفت یادگیرندگان است.با توجه بهدمطالب ذکر شده اینجانب…. برای علاقمند نمودن ……….. دانش آموزان سال اول دبیرستان………………… به درس زیست شناسی سعی نموده ام که از روش های جدید و جذاب استفاده نموده تا بتوانم دانش آموزانم را هرچه بیشتر به این درس و مسائل زیست محیطی علاقه مند نمایم.

بیان مسأله

در دهه های اخیر تلاشهای زیادی در کشور صورت گرفته تا روشهای کلیشه ای و سنتی آموزشی جای خود را به روشهای تازه و بدیع و مبتنی بر نیازهای فردی و اجتماعی دانش آموزان دهد. آنان را خلاق و تولید کننده علم و دانش پرورش داده و دریچه های نوینی را در زمینه علوم و تکنولوژی در کشور بگشاید. تغییرات نظام آموزشی و کتب درسی دانش آموزان نیز در همین راستا صورت گرفته است. اما علی رغم تمامی زحمات و هزینه های سنگینی که آموزش و پرورش متحمل شده است، هنوز شاهد تدریس علم به شیوه سنتی و دبیر محوری هستیم. در قریب به اتفاق مدارس کشور، هیچ تغییری در زمینه تدریس و ارزشیابی و … دیده نمی شود.به همین علت به کرات دبیران ظالمانه مورد شماتت قرار می گیرند که چرا نمی توانند خود را با روشهای مدرن آموزش وفق دهند. به همین جهت در این مقاله سعی شده است بر علل و ریشه های تداوم شیوه تدریس سنتی و غیرفعال از سوی دبیران پرداخته شود.علل تداوم شیوه تدریس سنتی را می توان در چند عامل زیر پیگیری کرد.

فهرست:

چکیده 4

کلیدواژ ه ها 4

مقدمه 5

بیان مسأله 6

کمبود وقت دانش آموزان برای فعالیت و تحقیق 8

توصیف وضعیت موجود : 9

اهداف گزارش تخصصی : . 10

هدف اصلی : 10

اهداف جزئی : 10

مقایسه با شاخص : 11

جمع آوری اطلاعات 11

تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات : 11

نظر دانش آموزان ضعیف : 12

شناسایی و انتخاب راه حل موقتی جدید 12

روش اجرای راه حل جدید و نظارت بر آنها 13

بسط مسئله 14

مشکلاتی که در این روش های دانش آموز محور مبتنی بر نیاز با آنها مواجه بودم عبارت بودند از : 15

مشکل محتوا 16

ارزیابی بعد از اجرای طرح 18

ارزشیابی و تاثیر اقدام جدید 18

اولین جلسه ارزشیابی کلاس : 19

نقاط ضعف ارای طرح : 20

روش های آموزش دانش آموز محور 20

پیشنهادات و راهکار ها به دانش آموزان 23

از جمله علل عدم پیشرفت دانش اموزان: 23

نتیجه گیری 25

منابع و ماخذ 26ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *