no-img
گزارش فایل

گزارش تخصصی معاون و مدیر مدرسه در مورد نظم


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

گزارش تخصصی معاون و مدیر مدرسه در مورد نظم
zip
مارس 9, 2017
2000 تومان
0 فروش
2000 تومان – خرید

گزارش تخصصی معاون و مدیر مدرسه در مورد نظم


گزارش تخصصی مدیر و معاون مدرسه بررسی علل بی نظمی و بی انضباطی دانش آموزان و تلاش برای حل و رفع این مشکل

فرمت فایل word و قابل ویرایش

تعداد صفحات 28صفحه 

(وِیژه مدیران معاونان )

قسمتی از مجموعه

مقدمه :

هر نوع رفتاری که از ارزشهای پذیرفته شده جامعه به دور است (با توجه فرهنگ)و دارای تکرار شدت و مداومت است و در زمانها و مکانهای متعدد اتفاق می افتد و همچنین رفتاری است که با درماندگی و کاهش کارایی فرد همراه است. پایبندی به ضابطه ها در یک گروه اجتماعی باعث تداوم آن می شود. انضباط، اخلاق کلاس درس است و بدون آن کلاس تبدیل به یک ازدحام یا غوغا می شود.

هر رفتار انسان، از جمله محصل، هدف دارد یا هدف گردان است. دانش آموزان، عملی را بی هدف انجام نمی دهند بلکه می خواهند با آن عمل خود نیاز یا نیازهایی را ارضا کنند. بنابراین، باید هدف ها و نیازهای ایشان را شناخت و جدی گرفت مثلا. اگر رفتار نامطلوبی از دانش آموزی سر بزند نباید تنها جلب توجه را علت آن رفتار بدانیم .

کاربرد اصول و تدابیری می تواند به ما کمک کند که از رخ دادن مشکلات رفتاری جلوگیری کنیم یا آن ها را به حداقل برسانیم. از جمله:

از روز اول آغاز کلاس، مدیریت کامل را اعمال کنیم. باید روز اول به گروه تازه دانش آموزان خود بگوییم که مقررات ما در اداره کلاس کدام اند و از ایشان چه انتظارهایی داریم .

محیط کلاس را از هر لحاظ حتی فضا و تجهیزات، سالم گردانیم. باید مطمئن باشیم که دانش آموزان ما در کلاس راحت اند.و در مدرسه احساس آرامش می کنند .

فعالیت های یادگیری را طوری طراحی کنیم که برای همه دانش آموزان، معنادار باشند؛ و با رغبت ها و توانایی های ایشان سازگار باشند. برای این منظور ناگزیریم اصول رشد و تکامل، خصایص رشدی هر سن، محتوای درسی خاص هر کلاس و هر مقطع، و رغبت های ویژه دانش آموزان خود رادقیقا بدانیم .

برای همه دانش آموزان فرصت هایی فراهم آوریم که موفقیت را تجربه کنند.به تجربه دیده ایم که برخی از دانش آموزان به زودی نشان می دهند که پیشرفت درسی دارند در صورتی که برخی دیگر دیرتر خود را آشکار می کنند. با بعضی از دانش آموزان در دروس علمی و برخی در دروس اجتماعی پیشرفت نشان می دهند. در هر صورت، معلم باید تدابیر و راهبردهایی به کار ببرد که همه دانش آموزان، به شکلی، موفقیت را تجربه کنند.

بیان وضعیت

با شروع مدارس متوجه شدم دانش آموزان سال هفتم متوسطه با توجه به این که تعداد آنها زیاد نیست نظم کلاس را به هم می ریزند-سر وصدا می کنند- با هم صحبت می کنند-در یک جای ثابت نمی شینند ومدام جابه جا می شوند و با توجه به تذکرات پی در پی مدتی نظم کلاس برقرار می شود اما دوباره به همان وضع سابق بر می گردد وبعد از گفت و گو با معلمان دیگر ومدیر مدرسه و مشاهده ی آن ها در وضعیت های مختلف مانند زنگ تفریح وپرسش از دانش آموزان پایه های دیگر و همچنین در طی گفت و گو با اولیای بعضی از دانش آموزان متوجه شدم وضع این کلاس در بیش تر درس ها و موقعیت های دیگر به همین گونه است پس تصمیم گرفتم راهکار مناسبی را برای این مشکل پیدا کنم.
فهرست مطالب

بیان وضعیت 10
اهداف گزارش تخصصی : 11
اهداف جزئی گزارش : 11
گرد آوری اطلاعات راجع به موضوع 11
موانع موجود 13
علل بی انضباطی دانش آموزان 13
الف :علل مربوط به دانش آموزان مانند: 13
ب)علل مربوط به معلم 14
ج)علل مربوط به کلاس درس: 15
تأثیر محیط عاطفی کلاس: 16
د)علل مربوط به خانواده: 16
ه)علل مربوط به روابط اجتماعی: 17
و)عوامل روانی: 18
فرصت های گزارش .. 19
تحلیل یافته های علمی وبیان راه حل 21
دﻻیل بی انضباطی دانش آموزان: 21
راههای کاهش یا حذف رفتار های بی نظمی 22
مقایسه با شاخص 27
انتخاب راه حل و اجرای آن 29
گردآوری اطلاعات بعد از اجرای راه حل 29
مزایا و نقاط قوت 30
نقاط ضعف و آسیب ها 31
ارزشیابی ونتیجه گیری و گزارش نهایی: 31
پیشنهادات حاصل از گزارش : 31
منابع و مأخذ مورد استفاده: 33ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *