no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی مشکلات رفتاری دانش اموزان در سرویس مدرسه


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی مشکلات رفتاری دانش اموزان در سرویس مدرسه
zip
مارس 16, 2017
2000 تومان
2 فروش
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی مشکلات رفتاری دانش اموزان در سرویس مدرسه


دانلود گزارش تخصصی مدیر و معاون مدرسه با موضوع حل مشکلات رفتاری دانش اموزان در سرویس مدرسه

فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 25

 قیمت 2000تومان

 قسمتی از فایل 

(ویژه مدیر ،معاونان ،و معلمان)

مقدمه

توسعه هر کشور در گرو به کار گیری صحیح عوامل مؤثر در آن است . سیاست گذاران و برنامه ریزان باید ضمن شناخت این عوامل آن را به شکل بهینه مورد استفاده قرار دهند تا بیشترین بازدهی و نتیجه را عاید جامعه نماید ، از این رو سرمایه انسانی به عنوان یکی از عوامل اصلی و مؤثر نقش بسزایی در روند توسعه ایفا می کند . سرمایه انسانی عبارت است از مجموعه دانش ، توانایی و مهارت های افراد یک جامعه که البته اگر سرمایه به درستی به کار گرفته شود می تواند منشا اثر باشد .

دانش آموزان نه تنها به عنوان مهمترین و پویا ترین افراد جامعه و منابع انسانی آینده هستند بلکه اهرم مؤثری در پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می آیند . تجهیز این منبع مهم و به کارگیری صحیح و مطلوب آنها نیل به اهداف توسعه را آسان می نماید .

توجه به ابعاد روانی – اجتماعی انسان ها نه تنها زمینه مساعدی برای شکوفایی استعدادها را فراهم می سازد بلکه در بهبود سلامتی عمومی نیز مؤثر خواهد بود . از سوی دیگر یکی از عناصر عمده ای که در آموزش کودکان و نوجوانان مطرح است ایجاد شرایط مساعد است که بتوانند به معنی و مفهوم وقت و ارزش آن پی ببرند و از اوقات خود بهترین استفاده را ببرند .

لذا بر آن شدم تا با انجام این طرح هر چه بیشتر در تحقق اهداف آموزش و پرورش سهمی داشته باشم . لذا با این هدف که چگونه می توان آموزشی سیار و غیر مستقیم در مسیر ایاب و ذهاب دانش آموزان ارائه داد تا آن ها را استفاده بهینه از زمان داشته باشند دست به کار شدم . راههایی را اجرا نمود تا با ارائه آن ها هر چه بیشتر در موفقیت نظام آموزشی کوشا باشم .
ارزیابی از وضع موجود :

اینجانب مدیر مدرسه………. ……………میباشم.درسالتحصیلی…………………… به با مشکلات رفتاری دانش

آموزان در سرویس مدرسه مواجه شدم .

غروب یکی از روزهای پاییزی ، مردی چهار شانه ، بلند قامت ، با دست های زمخت و پینه بسته و صورتی سبزه ، با پوستی چغر و مردانه ، در حالی که از چشمهایش غم به وسعت همه ی زندگیش می بارید به دیدنم آمد .
– سلام خانم مدیر ، ببخشید مزاحم شدم ، می خواستم با شما صحبت کنم .

– بفرمایید .

– حقیقتش را بخواهید خیلی دل دل کردم تا خودم را راضی کنم که به خاطر سرویس مدرسه به دیدنتان بیایم ، مرد این را گفت و در حالی که هنوز هم مضطرب به نظر می رسید پشت به صندلی داد ، نگاهش را خیره نگه داشت .

– چرا دل دل می کنید ؟

– مرد نگاهی به دور و بر انداخت و گفت : در سرویس دختر من مسائلی است که سخت روحیه ی او را خراب نموده است و از لحظه ای که دانش آموزان سوار ماشین می شوند با هم درگیرند و جر و بحث دارند ؛ من مستخدم یکی از مدارس هستم بچه ها شغل مرا به رخ دخترم می کشند و جر و بحث از این مسئله شروع می شود . مرد تمام درد دل خود را گفت و عاجزانه از من خواست که مشکلش را حل نمایم و سپس از دفتر دبستان خارج شد.

من که سخت متاثر شده بودم به این فکر افتادم که چگونه از فرصتی که دانش آموزان در سرویس دارند بهترین استفاده را بکنیم ؟ چگونه می توانم از اتلاف وقت دانش آموزان جلوگیری نمایم ؟ چگونه می توانم مسیر راه را
برای بچه ها هدفمند سازم ؟ چگونه می توانم ارزش عمر آنان را برایشان تفهیم نمایم و از بیهودگی آن جلوگیری نمایم ؟

طبق برآوردی که داشتم بعضی از دانش آموزان حدود یک الی یک و نیم ساعت در راه بودند و در واقع رفت و برگشت آنان در روز ، دو الی سه ساعت طول می کشید .

با معاون مدرسه و چند تن از همکاران وارد گفت و گو شدم آنان نیز گفتند : » چندین سال است که بچه های خودمان هم با این مسئله روبرو هستند و عمرشان به بطالت می گذرد نکات منفی زیادی از یکدیگر می آموزند که قابل جبران نیست . زیرا بچه ها از همسالان خود حرف شنوی زیادی دارند . « یکی از همکاران دیگر نیز بسیار اظهار نگرانی می کرد و بیان می داشت که : » اگر بتوان به دنبال راه حلی گشت

و این موضوع را هدفمند نمود کار بزرگی انجام شده است زیرا در بسیاری از مدارسی که تا کنون بوده ام همین مشکلات را داشته اند . « بر این اساس به دنبال اطلاعات دقیق تری که مرا به حل مساله معطوف کند رفتم .
فهرست مطالب

مقدمه 3

ارزیابی از وضع موجود : 4

اهداف گزارش : 5

هدف اصلی : 5

اهداف جزئی : 5

مقایسه با شاخص6

جمع آوری اطلاعات 6

ادبیات و پیشینه …..8

تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها 13

مهمترین اشکاﻻت مربوط به راننده عبارتند از 13

مهمترین اشکاﻻت مربوط به دانش آموزان در موارد زیر قرار دارند :14

مهمترین اشکاﻻت مربوط به والدین موارد زیر را شا مل می شود : 14

انتخاب راه حل موقت 15

اجرای طرح جدید و نظارت بر آن (پیشنهادات ) 17

ارزیابی بعد از اجرای طرح 20

نتیجه گیری : 21

الف – ارزیابی 21

ب – اعتبار سنجی ..23

نقاط قوت 23

نقاط ضعف : 24

فهرست منابع 24ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *