no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی علاقمند كردن دانش آموزان به كتابخواني ومطالعه


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی علاقمند كردن دانش آموزان به كتابخواني ومطالعه
zip
مارس 15, 2017
2000 تومان
2 فروش
2000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی علاقمند كردن دانش آموزان به كتابخواني ومطالعه


دانلود گزارش تخصصی آموزگاران

با موضوع علاقمند کردن دانش آموزان به مطالعه و کتاب خوانی با روش های مناسب

فرمت فایل ورد ( word) و قابل ویرایش

 تعداد صفحات 19

 قیمت 2000تومان

 قسمتی از فایل

چکیده

اینجانب . در این تحقیق تلاش کرده ام تا با بررسی علل و عوامل ضعف دانش آموزان کلاسم در زمینه مطالعه و کتابخوانی به بهبود آن بپردازم. با شروع سال تحصیلی و گذشت چند هفته ، متوجه شدم که دانش آموزان کلاس، انگیزه و مهارت کافی در زمینه انجام مطالعه و کتابخوانی را ندارند. به همین سبب درپی کشف دلایل آن برآمدم و با مطالعه و تحقیق توانستم به برخی عوامل و دلایل دست یابم. به نظر می رسید که مهمترین عوامل این مساله، فرهنگ حاکم بر خانواده ها و شیوه و روشهای تدریس معلمان و به عبارتی بهتر، نگاه معلمان و اولیا به مطالعه و کتابخوانی دانش آموزان بود. ضعف دانش آموزان در زمینه پژوهش و مطالعه و مهارتهای آن مربوط به یک یا چند دانش آموز نمی شد و محدود و جزئی نیز نبود؛ به همین سبب دقت و مطالعه بیشتری را طلب می کرد. برای اینکه به نتیجه قابل قبولی دست یابم علاوه بر کتابهایی در زمینه پژوهش و مطالعه و … نیازمند مطالعه کتب درسی و اشراف کامل به اهداف و روشهای تدریس آن داشتم. علاوه بر آن، همکاری اولیای دانش آموزان در رسیدن به اهداف، بسیار موثر و مهم بود. همچنین باید علاوه بر آموزش روشهای تحقیق و مطالعه، تلاش می کردم تا با ایجاد تمرکز و انگیزه در دانش آموزان درونا، وقلبا آنها را به سمت و سویی که در نظر داشتم سوق می دادم. برای این کار به یک برنامه ریزی دقیق و به قولی جامع و مانع نیاز داشتم. در برنامه هایی که تدوین کردم از زنگهای دروسی مانند انشا، هنر ، علوم تجربی، هدیه های آسمان و… استفاده کردم و به گونه ای برنامه ریزی کردم که فعالیتهای تدوین شده در راستا و مکمل دروس دیگر باشد.با انجام این فعالیت ها و پس چند ماه ، بیشتر دانش آموزان به اهدافی که از پیش تعیین شده بودند رسیدند و با انگیزه و رعایت اصول و قواعد به تحقیق، مطالعه و … می پرداختند. علاقه به خرید کتاب و کتابخوانی رو به فزونی نهاد. در بحث و نقد گروهی، استدلال و منطق را در حد خود رعایت می کردند و ……..

مقدمه

برخی صاحبنظران برآنند که آموزش و پرورش به جای انبار کردن معلومات در ذهن دانش آموزان، شایسته است به تقویت حس کنجکاوی و پرسشگری آن ها بپردازد و افرادی خلاق و پژوهشگر تربیت نماید و این روش، بسی زیباتر خواهد بود. معیار تعلیم و تربیت باید فراتر از حافظه محوری و انباشتن حافظه دانش آموزان باشد و البته با تغییراتی که مطابق سند تحول بنیادین در کتب درسی اتفاق می افتد،آموزش و پرورش به سمت پرورش افرادی کنجکاو و پژوهشگر که موجب استقلال و سربلندی کشورمان خواهد شد در

حرکت است. روشن است که رسیدن به اهداف بزرگ، نیازمند افکار وهمّت های بزرگتری است و به بیانی بهتر و روشن تر تا یک فرد یا سیستم، یادگیرنده و پژوهنده نباشد سخت و البته ناممکن است بتواند به سرمنزل اهداف و مقاصد بزرگ و متعالی دست یابد.

فهرست مطالب

چکیده 4

مقدمه 4

*مرحله اول: 6

الف)برخورد با مساله: 6

الف-(2عنوان گزارش تخصصی : 6

علاقمند کردن دانش آموزان به مطالعه و کتاب خوانی با روش های مناسب 6

الف-(3توضیح کلی درمورد مساله: 6

الف-(4چگونگی تشخیص مساله: 7

الف-(5انگیزه ی تحقیق: 8

الف-(6اهداف تحقیق 8

هدف اصلی : 8

اهداف جزئی : 8

مقایسه با شاخص : 8

ب)بیان مساله: 9

ب-(1ارزیابی از وضع موجود 9

ب-(2اهمیت و ضرورت تحقیق: 9

پ)شواهد)1دﻻیل، مدارک و شواهد و….در خصوص وضعیت موجود)10

مرحله دوم: ایجاد تغییر 10

الف)گردآوری اطلاعات((جهت ارائه راه حل) 10

ب)تجزیه، تحلیل و تفسیر اطلاعات جمع آوری شده 11

پ)انتخاب راه حل ها 13

ت)اعتباربخشی راه حل ها 14

ث)اجرای راه حل ها و نظارت بر آنها 15

مرحله سوم: ارزشیابی و نظارت برآن 17

الف)شرح و توضیح تغییرات ایجادشده و وضعیت مطلوب 17

ب)ارزیابی بعد از اجرای طرح (نقاط قوت ) 17

نقاط ضعف : 17

نتیجه گیری و پیشنهادات (ارائه گزارش نهایی) 17

منابع 19ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *