no-img
گزارش فایل

دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری در درس فیزیک با استفاده طرح همیار معلم


گزارش فایل
مطالب ویژه
اطلاعیه های نویسنده سایت

ادامه مطلب

دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری در درس فیزیک با استفاده طرح همیار معلم
zip
سپتامبر 14, 2017
3000 تومان
3 فروش
3000 تومان – خرید

دانلود گزارش تخصصی افزایش یادگیری در درس فیزیک با استفاده طرح همیار معلم


دانلود گزارش تخصصی افزایش سطح یادگیری دانش آموزان در درس فیزیک با استفاده طرح همیار معلم

تعداد صفحات 35صفحه

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

قسمتی از فایل

چکیده :

طرح همیار معلم، یعنی پرورش شهروندانی متخصص و بااستعداد که بتوانند در آینده نقشهای مختلفی را در زندگی ایفا نمایند.نوعی زندگی که همراه با مسئولیت پذیری و تفکر عاقلانه و بینش و آگاهی و بهر ه مندی بهینه از امکانات موجود و اصلاح الگوی مصرف همراه باشد، تا به این وسیله، ضمن کمک به پیشرفت کشور، خود نیز به اهداف متعالی در تمامی مراحل برسند.

در این طرح از توانمندی های دانش آموزان ممتاز برای رفع اشکالات درسی سایر دانش آموزان بهره گرفتـه می شود.اینجانب دبیر فیزیک دبیرستان ……………….. در سـال تحصـیلی ……………….. بعـد از مشـاهده ضـعف درسی برخی از دانش آموزان تصمیم گرفتم به بررسی آن پرداخته و آن را بوسیله طـرح همیـار معلـم حـل نمایم .بعد از اجرای طرح همیار معلم در دانش اموزان بهبود یادگیری مناسبی حاصل شد .

نکات کلیدی :

دانش آموزان – طرح همیار – فیزیک

مقدمه :

با ورود دانش آموزان از مقطع راهنمایی به دبیرستان علاوه بر تازگی محیط و جو مدرسه, متفاوت بودن دروس حجم سنگین درسها باعث افت تحصیلی در این پایه می شود و . از طرف دیگر به علت سطح پایین رفاه اقتصادی, خانواده ها نیز قادر به استفاده از معلم خصوصی نیستند. بنابراین به نظر می رسد در صورتی که طرح” همیار معلم تقویتی” مورد توجه قرار گیرد نتایج مثبتی خواهد داشت.

در نظام آموزش و پرورش هر هدف تربیتی و آموزش در نهایت به وسیله دبیـر تحقـق مـی یابـد . روشـهای آموزش ، محتوای دروس موضوعهای علمی ، الگوهای تربیتی و رفتارها همه و همه به وسیله دبیر بـه دانـش آموز منتقل می شود . و از این رو در هر تحول آموزشی دبیر از جایگاه و نقش کلیدی بــرخـــوردار اسـت . بنـابراین می توان گفت که آموزش و پرورش پویا در جهان متحول و مملو از دگرگونیهای سـریع ، نیازمنـد وجود دبیرانی است که مسائل و مشکلات را ببینند و درک کنند و به جستجوی علل آن پرداختـه و راهکـار ارائه نمایند و به تحقیق و تغییر و نوآوری رغبت و تمایل داشته و قالبهای کهنه ی آموزشی را رها کنند و در یک کلام می توان گفت :دبیران ، معماران اصلی بنای آموزش و پرورش هستند و مصالح اصلی آن نیز کنجکاو ی ، تفکر ، پـژوهش و نوآوری و ابداع در روشها و آموزشهاست . دبیر پژوهشگر دبیری است که مشکلات کـلاس خـود را مشـاهده کرده و پژوهش خود را با وجود مشکل آغاز کند و علت یابی آن مشکلات موجبات پویایی نظـام آموزشـی را فراهم نماید . بنده نیز با مشاهده ی وجود مشکل در کلاس درسی خودم فیزیک در پی حل آن برآمدم . چرا که در کلاس تنها به روش سخنرانی توسط من تدریس می شد . ] البته لازم به ذکر است کـه خـود دانـش آموزان تمایل زیادی به این نوع آموزش داشتند » طبق عادت [ . « دانش اموزان در نـیم سـاعت اول گـوش می کردند و سپس خسته می شدند و با توجه به اهمیتی که کتاب فیزیک دارد این نحوه برای من معظـل شده بود . بنا بر این تصمیم گرفتم روی بحث همیار معلم کار کرده و در کلاسم از همیار معلم استفاده کنم.

این گزارش درباره ی نحوه ی مقابله با این مشکل توسط همیار معلم است . امید است با ادامه ی ایـن روش ها موجبات پویایی روند آموزشی را فراهم نماییم .

3000 تومان – خرید


برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ads

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *